Sisukord
Haridus
Tänane leht
02.10.2017
Eesti «Kui minu vanematel läheb hästi, läheb hästi ka mul.» Eesti lühiuudised Narvas seisavad vastamisi need, kes võiksid ka kõrvuti seista Mesikäpp ründas ajujahil olnud jahimeest Rakveres arutatakse keskuse loomist Saaremaal jagatakse ahvatlevaimat pirukat Pärnu linnapea toolile istub Kivimägi või Simson Loobujate ja uute tulijate pealinn Valimisliit tahab Järvamaal haldusreformi jätkata Valimisliidud tüürivad Peipsi kaldal ainuvõimu poole Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises (1) Viimsis peibutavad valijaid üle riigi tuntud nimed Majandus Coop Pank: päästame suurpangad maal olemise painest Välismaa Kataloonia näitas ebaseadusliku referendumiga Hispaaniale hambaid (1) Kataloonia referendumi sõjatandriks sai internet (5) Arvamus Ivan Makarov: «Kaarnaküla» lõpp tuleb niikuinii (9) Taavi Minnik: Kremli haldjast ristiema (7) Postimees 1937. aastal: Mussolini ja Hitleri rahukuulutus Mati Hint: tihe rebimine oletamise ja tahtliku valetamise rekorditele (13) Juhtkiri: kuidas tuleks suhtuda Kataloonia referendumisse? (32) Aare Tark: Eesti majandus tormikindlaks (1) Kultuur Evi Arujärv: mulle sobib kultuur, milles on vaikust ja ruumi (1) Sport Alusalu püstitas Eesti rekordi Ferrari valu ja valu Referendum röövis Barcelonalt publiku, kuid mitte võitu Teever ja Tulevik tõid Levadiale lootuse Teadus Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab Tartu Väsinud suhet filmis mängides tuli kaamera ees olla ka alasti Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde Küsimus kandideerijatele: kas üldse ja kui, siis mis nipiga kavatsete ükskord Tartu tänavad heasse korda saada? Dementse eaka hooldaja vajab ka ise tuge (1) Õpetamine paelub parimaid ka neljakümne tööaasta järel Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei? (1) Küsimus kandideerijatele: kas linnaraamatukogule tuleb ehitada uus hoone ja mis peaks saama kunstimuuseumist? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita

2 min lugemist
Tamme kooli juures oleval asfaltkattega korvpalliväljakul näeb õpilasi väga harva. FOTO: Margus Ansu

Tamme koolis on mitmendat õppeaastat järjest menukad aktiivsed vahetunnid, kus lapsed ei veeda aega mitte nutimaailmas, vaid liiguvad kas koolimajas või ilusa ilmaga õues. Selleks et õpilasetel oleks mõnusam väljas aega veeta, sai kool umbes aasta tagasi õue lauatenniselauad. 

Liikumisruumi vajavad lapsed veelgi. Kuna kooli territoorium on väike, tuleb rakendada olemasolevaid võimalusi, et õpilased saaksid võimalikult palju liikuda. See peab olema ühtlasi noorele ohutu. 

Praegu on koolimaja juures asfaltkattega korvpalliväljak, kus õpilasi näeb väga harva. 

Tamme kooli direktori Vallo Reimaa sõnul on väga tore, et see plats on olemas, aga paraku pole seda võimalik kasutada õuevahetundides ega kehalise kasvatuse tunnis, sest kui platsil keegi komistab või kukub, on veri kohe põlvest väljas. Ka pole väljaku pind tasane: kui natukene vihma tuleb, on sellel kohe lombid. 

«Kogukond ei saa ka korvpalliplatsi kasutada, keegi ei taha seal mängida. Lapsed ei mängi seal. Mõni võibolla niisama seisab ja viskab palli,» rääkis Reimaa. 

Et palliplats ohutumaks muuta ja et õpilased seal vahetundide ajal sooviksid olla, on koolipere koos aktiivsete lapsevanematega käima lükanud Hooandja kampaania. Selle eesmärk on koguda 6000 eurot, et tuleval kevadel oleks väljakul kummist katte, millel kukkudes ei saa haiget. 

Väljakule ohutu katte paigaldus on üks osa Tamme kooli väliala arendamisest. Teine osa projektist on sellel aastal Tartu linna kaasava eelarve hääletusel. Teises etapis on koolil kavas rajada maja juurde turnimis- või võimlemisväljak. Selle eelarve on üle 20 000 euro.

Kõige kiirem töö on aga korvpalliplatsi korrastamine. See on ka põhjus, miks kool koos lapsevanematega Hooandja kampaania käima lükkas. Väljaku korrastustööd on kavas ette võtta nii pea kui võimalik. Sügisel ja talvel neid töid direktori arvates ilmselt teha ei jõua, küll aga kevadel, kui väljas on kuiv. 

Tööd on Tamme kooli õuel veelgi. Selleks et liikumiskompleks saaks terviklik, vajavad väljakud aedu ja istumiskohti. Kui raha Hooandjast ja kaasavast eelarvest ei tule, otsib koolipere teisi võimalusi, et õpi­­lastele õueala mõnusamaks teha. 

«Mul on väga palju aastaid põhimõte, et projekte pole mõtet kirjutada, kui on seisukoht, et kui raha ei tule, pole järelikult vaja. Projekti kirjutamine on üks võimalus raha leida. Kui nii ei leia, tuleb teisi lahendusi otsida,» arvas Reimaa.

Seotud lood
30.09.2017 03.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto