Sisukord
Uudised
Tänane leht
02.10.2017
Eesti «Kui minu vanematel läheb hästi, läheb hästi ka mul.» Eesti lühiuudised Narvas seisavad vastamisi need, kes võiksid ka kõrvuti seista Mesikäpp ründas ajujahil olnud jahimeest Rakveres arutatakse keskuse loomist Saaremaal jagatakse ahvatlevaimat pirukat Pärnu linnapea toolile istub Kivimägi või Simson Loobujate ja uute tulijate pealinn Valimisliit tahab Järvamaal haldusreformi jätkata Valimisliidud tüürivad Peipsi kaldal ainuvõimu poole Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises (1) Viimsis peibutavad valijaid üle riigi tuntud nimed Majandus Coop Pank: päästame suurpangad maal olemise painest Välismaa Kataloonia näitas ebaseadusliku referendumiga Hispaaniale hambaid (1) Kataloonia referendumi sõjatandriks sai internet (5) Arvamus Ivan Makarov: «Kaarnaküla» lõpp tuleb niikuinii (9) Taavi Minnik: Kremli haldjast ristiema (7) Postimees 1937. aastal: Mussolini ja Hitleri rahukuulutus Mati Hint: tihe rebimine oletamise ja tahtliku valetamise rekorditele (13) Juhtkiri: kuidas tuleks suhtuda Kataloonia referendumisse? (32) Aare Tark: Eesti majandus tormikindlaks (1) Kultuur Evi Arujärv: mulle sobib kultuur, milles on vaikust ja ruumi (1) Sport Alusalu püstitas Eesti rekordi Ferrari valu ja valu Referendum röövis Barcelonalt publiku, kuid mitte võitu Teever ja Tulevik tõid Levadiale lootuse Teadus Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab Tartu Väsinud suhet filmis mängides tuli kaamera ees olla ka alasti Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde Küsimus kandideerijatele: kas üldse ja kui, siis mis nipiga kavatsete ükskord Tartu tänavad heasse korda saada? Dementse eaka hooldaja vajab ka ise tuge (1) Õpetamine paelub parimaid ka neljakümne tööaasta järel Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei? (1) Küsimus kandideerijatele: kas linnaraamatukogule tuleb ehitada uus hoone ja mis peaks saama kunstimuuseumist? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde

2 min lugemist
Jõgeva- ja Tartumaa ühend­jaoskonda juhib edaspidi Veiko Järva. FOTO: Sille Annuk

Oktoobrist töötavad üheks meeskonnaks liidetud Jõgeva- ja Tartumaa politseinikud ühendjaoskonnas, mis kannab Tartu politseijaoskonna nime. Kahe jaoskonna viimine ühtse juhtimise alla kohalikele nähtavalt mingeid muutusi kaasa ei too ning politseinike hulka maakondades ei kahanda. 

Küll aga kaasnevad sellega mõningad muudatused organisatsioonis. 

Kokkukasvamine

«Muudatused selle ühinemise raames tehakse organisatsiooni sees,» märkis eilsest kahe maakonna politseinikke ühendavat jaoskonda juhtima asunud politseikolonelleitnant Veiko Järva. «Politseid vajava inimese jaoks ei muutu midagi. Patrullpolitseinikud, uurijad ja klienditeenindajad jätkavad mõlemas maakonnas oma senist tööd.» 

Ühinemine on põhjustatud muutustest kogukondades. «Jõgeva maakond kasvab iga päevaga aina enam kokku Tartu maakonnaga,» põhjendas Järva. Ta lisas, et nüüd on võimalik kahe maakonna politseijõud suunata ühe liigutusega sinna, kus selleks peaks vajadus tekkima.

«Politsei võimekus sellega pigem kasvab, sest sel viisil on võimalik väiksema ajaga kohanduda kogukonna ootustele ja soovidele,» sõnas Järva.

Maakonnad paisuvad

Seni Jõgeva jaoskonda juhtinud politseimajor Ivar Dubolazov asub ühinenud jaoskonnas tööle korrakaitseametnikuna. «Ma hakkan Tartus ja Jõgeval tegelema abipolitseinike ja koostööpartneritega,» märkis ta.

Seni vaid Jõgevamaa ennetus- ja menetlustalituse tööd koordineerinud politseimajor Üllar Sõmera laiendas alanud kuust oma haaret ning nüüd juhib ta ühinenud jaoskonnas kahe maakonna sama liini töid.

Jõgeva ja Tartu patrullpolitseinikel on nüüd kahe maakonna peale ühes vahetuses korraga tööl üks välijuht. Ka see peaks tagama parema ülevaate ning kiirema töökorralduse mõlemas maakonnas. Ühinemise järel kasvab paratamatult aga ka välijuhtide töökoormus. «Statistikale tuginedes võin kinnitada, et ühinenud jaoskonna välijuhtide koormus nii palju ei suurene, et peaksime hakkama välijuhtide töökorralduse põhimõtteid muutma,» kinnitas Järva.

Haldusreformi järel paisub nii Jõgeva- kui ka Tartumaa. Jõgevamaa osaks saavad Lohusuu ja Avinurme vald Ida-Virumaalt ning Tartumaale lisandub lõuna poolt osa Palupera vallast, mis kuulub pärast valimisi Elva valla koosseisu.

Et territoorium kasvab, otsib Tartu politseijaoskond juurde kuut piirkonnapolitseinikku. Neist kaks peaks hakkama tööle Jõgeva- ning neli Tartumaal.

Töökohad on juba loodud ning konkursidki välja kuulutatud. «Kandidaate on juba pakutud, kuid eks ikka sooviks, et sõel oleks tihedam ja saaksime valida rohkemate kandidaatide seast,» märkis Järva.

Seotud lood
30.09.2017 03.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto