Sisukord
Uudised
Postimees
02.10.2017
Eesti «Kui minu vanematel läheb hästi, läheb hästi ka mul.» Eesti lühiuudised Narvas seisavad vastamisi need, kes võiksid ka kõrvuti seista Mesikäpp ründas ajujahil olnud jahimeest Rakveres arutatakse keskuse loomist Saaremaal jagatakse ahvatlevaimat pirukat Pärnu linnapea toolile istub Kivimägi või Simson Loobujate ja uute tulijate pealinn Valimisliit tahab Järvamaal haldusreformi jätkata Valimisliidud tüürivad Peipsi kaldal ainuvõimu poole Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises (1) Viimsis peibutavad valijaid üle riigi tuntud nimed Majandus Coop Pank: päästame suurpangad maal olemise painest Välismaa Kataloonia näitas ebaseadusliku referendumiga Hispaaniale hambaid (1) Kataloonia referendumi sõjatandriks sai internet (5) Arvamus Ivan Makarov: «Kaarnaküla» lõpp tuleb niikuinii (9) Taavi Minnik: Kremli haldjast ristiema (7) Postimees 1937. aastal: Mussolini ja Hitleri rahukuulutus Mati Hint: tihe rebimine oletamise ja tahtliku valetamise rekorditele (13) Juhtkiri: kuidas tuleks suhtuda Kataloonia referendumisse? (32) Aare Tark: Eesti majandus tormikindlaks (1) Kultuur Evi Arujärv: mulle sobib kultuur, milles on vaikust ja ruumi (1) Sport Alusalu püstitas Eesti rekordi Ferrari valu ja valu Referendum röövis Barcelonalt publiku, kuid mitte võitu Teever ja Tulevik tõid Levadiale lootuse Teadus Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab Tartu Väsinud suhet filmis mängides tuli kaamera ees olla ka alasti Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde Küsimus kandideerijatele: kas üldse ja kui, siis mis nipiga kavatsete ükskord Tartu tänavad heasse korda saada? Dementse eaka hooldaja vajab ka ise tuge (1) Õpetamine paelub parimaid ka neljakümne tööaasta järel Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei? (1) Küsimus kandideerijatele: kas linnaraamatukogule tuleb ehitada uus hoone ja mis peaks saama kunstimuuseumist? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile

2 min lugemist
Reedel pidid Reiniku kooli 3.d klassi õpilased kehalise kasvatuse tunnis lippama veel Vanemuise pargis. Sellel nädalal pääsevad nii nemad kui ka teised Reiniku kooli õpilased ehk viimaks ka uuele staadionile. FOTO: Sille Annuk

Terve septembri võis Vanemuise pargis näha sportivaid lapsi. Peaasjalikult nad seal jooksid, kuid pargipuude vahel loobiti ka lendavat taldrikut või mängiti palli. Lapsed ei kogunenud parki kehakultuuriga tegelema siiski mitte omal algatusel, vaid tegu oli lähedal asuva Mart Reiniku kooli kehalise kasvatuse tundidega.

Pargis sportimises ei oleks iseenesest midagi üllatavat, kuid teatavasti alustati Tartu linna tellimusel juunis kooli staadioni ümberehitust ning veel varem algas moodsa staadionihoone ehitus. Kõik pidanuks uue kooliaasta alguseks valmis olema.

Viimased otsad

Tegelikkuses pole asjad aga nii ladusalt kulgenud. Tõsi, spordiväljakul said suuremad tööd septembri esimese poolega tehtud, kuid staadionihoone juures sagisid ehitusmehed veel möödunud nädalalgi.

Samas tekitab küsimusi see, et pooleliolev hoone ei oleks pidanud ju segama kehalise kasvatuse tunde staadionil, ning see pani vandenõuteoreetikuid arvama, et ju soovivad linnaisad valimiste eel lihtsalt mõlema objekti linti korraga läbi lõigata.

Reiniku kooli direktori Enn Ööpiku selgitusel see nii siiski ei ole. «Minu teada on linna seisukoht see, et kui väljak valmis saab, siis kohe lapsed sinna ka lubatakse ning hoone lõplikku valmimist ära ei oodata,» ütles ta.

Ometi polnud veel eelmise reede hommikul direktorile mingeid kindlaid kuupäevi öeldud. «Siin on mõned kohad, mis tuleb üle kontrollida, et kõik toimiks. Näiteks praegu vaadatakse üle sajuvee äravoolu,» täpsustas direktor.

Ta lisas, et üldiselt suhtuvad õpetajad ja õpilased Vanemuise pargis sportimisse mõistvalt, kuigi vahel tekib neilgi küsimusi, miks väljakule minna ei tohi, kuigi silma järgi tundub see justkui valmis olevat.

Hispaanlaste kehv mälu

Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse vanemspetsialist Märt Mõttus andis koolile ning õhtuti platsi treeninguteks kasutada soovivatele jalgpalliklubidele siiski lootust, et sel nädalal – vahest juba täna-homme – antakse väljakule viimaks kasutusluba ning staadionil võib siis kohe ka sportida. 

Samuti avatakse kasutajatele staadionihoone uksed, kuigi Mõttus pidi möönma, et täielikult valmis hoone veel ei ole. «Hoone tagasein tuleb katta paneelidega, kuid hispaanlased, kes meile need tarnima pidid, olid unustanud paneelid teele panna ning praegu pole ülevaadet, millal need kohale jõuavad,» nentis Märt Mõttus kurioosset fakti.

Paneelide puudumine ei sega tema kinnitusel aga staadionihoonelegi kasutusloa väljastamist ning et sisetööd on ühel pool, toimivad hoone kõik ette nähtud teenindavad funktsioonid.

Reiniku kooli staadionihoone valmib Osiryse projekti raames, mille eesmärk on välja töötada ökouuenduslik ehituspaneel ja seda katsetada. Paneele toodetakse Hispaanias looduslikest materjalidest ja need ei vaja lisaks välisviimistlust. Paneelid vastavad ehitusnõuetele ja tagavad hoone sisekliima.

Staadionihoone ehitamiseks kulus 455 877, spordiväljaku rekonstrueerimiseks aga 435 978 eurot. Hoone ehitas Embach Ehitus, väljaku Jaagor Grupp ja Sahkar TT.

Täpsustatud 2. oktoobril kell 8.20! Täna hommikul olid staadioni väravad koolilastele avatud ning Reiniku kooli kehalise kasvatuse tunnid hakkavad sellest nädalast toimuma rekonstrueeritud spordiplatsil.

Uue staadionihoone tagasein on praegu poolik, sest hispaanlased unustasid vajalikud paneelid teele saata. FOTO: Kristjan Teedema
Seotud lood
30.09.2017 03.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto