Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.10.2017
Eesti «Kui minu vanematel läheb hästi, läheb hästi ka mul.» Eesti lühiuudised Narvas seisavad vastamisi need, kes võiksid ka kõrvuti seista Mesikäpp ründas ajujahil olnud jahimeest Rakveres arutatakse keskuse loomist Saaremaal jagatakse ahvatlevaimat pirukat Pärnu linnapea toolile istub Kivimägi või Simson Loobujate ja uute tulijate pealinn Valimisliit tahab Järvamaal haldusreformi jätkata Valimisliidud tüürivad Peipsi kaldal ainuvõimu poole Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises (1) Viimsis peibutavad valijaid üle riigi tuntud nimed Majandus Coop Pank: päästame suurpangad maal olemise painest Välismaa Kataloonia näitas ebaseadusliku referendumiga Hispaaniale hambaid (1) Kataloonia referendumi sõjatandriks sai internet (5) Arvamus Ivan Makarov: «Kaarnaküla» lõpp tuleb niikuinii (9) Taavi Minnik: Kremli haldjast ristiema (7) Postimees 1937. aastal: Mussolini ja Hitleri rahukuulutus Mati Hint: tihe rebimine oletamise ja tahtliku valetamise rekorditele (13) Juhtkiri: kuidas tuleks suhtuda Kataloonia referendumisse? (32) Aare Tark: Eesti majandus tormikindlaks (1) Kultuur Evi Arujärv: mulle sobib kultuur, milles on vaikust ja ruumi (1) Sport Alusalu püstitas Eesti rekordi Ferrari valu ja valu Referendum röövis Barcelonalt publiku, kuid mitte võitu Teever ja Tulevik tõid Levadiale lootuse Teadus Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab Tartu Väsinud suhet filmis mängides tuli kaamera ees olla ka alasti Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde Küsimus kandideerijatele: kas üldse ja kui, siis mis nipiga kavatsete ükskord Tartu tänavad heasse korda saada? Dementse eaka hooldaja vajab ka ise tuge (1) Õpetamine paelub parimaid ka neljakümne tööaasta järel Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei? (1) Küsimus kandideerijatele: kas linnaraamatukogule tuleb ehitada uus hoone ja mis peaks saama kunstimuuseumist? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei?

2 min lugemist
FOTO: Sille Annuk

Eesti, Läti ja Leedu on Euroopa Liidu liikmed. Nende riikide valitsused on kaasa läinud neoliberaalse poliitikaga. Ülistades seda poliitikat, on Balti riikide valitsused allutatud ja sattunud Euroopa Komisjoni (volinikud liikmesriikidest), Euroopa Keskpanga ja teiste institutsioonide, nagu ka IMFi eestkoste alla.

Neoliberaalne majanduspoliitika, mis on suunatud võimalikult suure kasumi saavutamisele, sünnitab majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse, töötuse ja kultuurilise mandumise.

Meie ei arva, et tühise vähemuse ülisuured sissetulekud vastavad nende reaalsele panusele ühiskonna hüvangusse. Tohutu majandusliku ebavõrdsuse tingimustes muutub vabadus suurele hulgale inimestele fiktsiooniks.

Meie arvates tuleb Euroopa Liidu sõjalis-strateegiline koostöö NATOga lõpetada.

Tohutud ressursid kulutatakse relvastusele ja sõjaliste struktuuride ülalpidamisele teatud ringkondade ülikasumi huvides. Selline olukord on riikide ja rahvaste vastastikuse umbusu ja konfliktide üks allikaid.

Meie nõuame NATO peetava sõja lõpetamist Afganistanis ja kõikide võõrvägede väljatoomist Iraagist.

Eesti noorte saatmine kriisikolletesse ei ole õigustatud. Me seisame vastu Euroopa Liidu liikumisele militarismi suunas ja võitleme Euroopa rahumeelse rolli eest maailmas.

Rahvusvaheliste pingete süvenemise perioodil seisab partei ees määratleda õigesti seisukoht Euroopa kõige ägedama praeguse konfliktiallika Ukraina kohta. 

Tegu on ju sealse oligarhia, miljardäride ja ametnikkonna võitlusega mõjusfääride pärast, vasakjõudude ja vasakliikumiste vastu suunatud aktsioonide korraldamisega patriootlike loosungite varjus, et tegelikkuses puhastada plats töölisklassi halastamatule ekspluateerimisele. 

Ka Eesti ei pea olema USA ja NATO kannupoiss. Prioriteediks peab olema inimeste turvalisus oma kodumaal. Võitlus töötusega peab olema riigi ülesanne, tööhõive peab olema tähtsam kui majanduskasv.

Enamikus maades kehtiva astmelise tulumaksu kehtestamine on samuti riigi ülesanne. On aeg Euroopa sotsiaalharta täielikult ratifitseerida, et tagada meie kodanikele mujal Euroopas kehtivad õigused. On vaja suurendada ametiühingute osa kõigi töötajate õiguste kaitsel.

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei on seisukohal, et tuleb peatada tööealiste elanike väljaränne kodumaalt; et tuleks avada Tartu linnahaigla neile, kel puudub ravikindlustus, ja seda rahastaks riik; et tuleks vähendada riigiametnike arvu; et riigiettevõtete nõukogudest kutsuda tagasi riigikogu liikmed ja lõpetada nende tasustamine.

Seotud lood
30.09.2017 03.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto