Sisukord
Uudised
Postimees
17.02.2020
Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (12) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küsimus kandideerijatele: millise silla peaks Tartu järgmisena ehitama?

2 min lugemist
Ihaste silla ehitus. FOTO: Margus Ansu

EKRE

Tiksoja silla, et tagada linnast põhjapoolne ümbersõit. Suure koormusega Sõpruse sild vajab renoveerimist.

Isamaa ja Res Publica Liit

Riigiga koos tuleb välja ehitada Tartu põhjaümbersõit koos Vorbuse sillaga. Riigiga tuleb pidada aktiivset dialoogi.

Keskerakond

Vahepeal tuleb mõelda ka kergliiklus- ja maismaasildadest. Maastikuarhitektid soovitavad rajada kõnniteed sinna, kuhu rahvas rasked rajad sisse tallanud, sest seal on käijaid.

Sama põhimõte sobib Marja-Lubja kergliiklussilla kohta: ses kohas näeme Emajõe jääl igal aastal tõsist taliteed. Ilma üle Riia tänava kulgeva Vaksali kergliiklussillata jääks aga Tartu ratta- ja kergliiklusteede võrgustikku väga tülikas auk. Ropka ja Tiksoja sillast räägime järgmisest valimisperioodist pikemas perspektiivis.

Reformierakond

Järgmise sillana tuleb ette võtta Sõpruse sild, mis vajab kapitaalset remonti.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Järgmine rajatav sild on Marja tänava kergliiklussild, mis ühendab Supilinna Raadi-Kruusamäe piirkonnaga. Ühtlasi toob see Tähtvere puhkepargi paljudele linlastele palju lähemale. Marja tänava silla rajamiseks on juba sel aastal plaanis algatada arhitektuurivõistlus. 

Autoliikluse seisukohalt on tähtis teha riigiga koostööd Tiksoja silla rajamiseks, et Tartu põhjaosale, sh Raadile ja ERMile, saaks läheneda ka kesklinna läbimata. Kindlasti tuleks kavandada Rebase tänava kergliiklussild, mis ühendaks Karlovat Annelinnaga.

VL Südamega Tartu

Kuna ühe programmilise lubadusena oleme välja käinud Tartu kuurortlinna ja Supilinna spaa idee, siis pooldame järgmisena kergliiklussilla rajamist ning Emajõe randade ühendamist sportlaste ja niisama jalutajate hüvanguks. Samuti tasub kaaluda kondimootoril gondlite rajamist Emajõe kallaste vahele, mis paar inimest-jalgratast suudaks teisele poole jõge vedada.

VL Tartu Eest

Tallinna maanteelt Jõgeva maanteele. 

VL Tartu Heaks

Kergliiklussilla Marja tänava otsa. Vastav tegevus kavandatud ka eelarvestrateegia eelnõus.

Ühendatud Vasakpartei

Kõige vajalikum on kindlasti Tartu loodepoolne ümbersõit ülevalpool linna. Väga rumal oli kellegi edevuse huvides kiirustada pompoosse nn Vabadussillaga, mida ei saa vanalinna kaitsevööndi tõttu õieti kasutada. 

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto