Sisukord
Uudised
Postimees
04.04.2020
Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (12) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (6) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (29) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (3) EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda (2) Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (19) Kõik lõpeb kord... aga millal? (1) Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (5) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (2) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küsimus kandideerijatele: millise silla peaks Tartu järgmisena ehitama?

2 min lugemist
Ihaste silla ehitus. FOTO: Margus Ansu

EKRE

Tiksoja silla, et tagada linnast põhjapoolne ümbersõit. Suure koormusega Sõpruse sild vajab renoveerimist.

Isamaa ja Res Publica Liit

Riigiga koos tuleb välja ehitada Tartu põhjaümbersõit koos Vorbuse sillaga. Riigiga tuleb pidada aktiivset dialoogi.

Keskerakond

Vahepeal tuleb mõelda ka kergliiklus- ja maismaasildadest. Maastikuarhitektid soovitavad rajada kõnniteed sinna, kuhu rahvas rasked rajad sisse tallanud, sest seal on käijaid.

Sama põhimõte sobib Marja-Lubja kergliiklussilla kohta: ses kohas näeme Emajõe jääl igal aastal tõsist taliteed. Ilma üle Riia tänava kulgeva Vaksali kergliiklussillata jääks aga Tartu ratta- ja kergliiklusteede võrgustikku väga tülikas auk. Ropka ja Tiksoja sillast räägime järgmisest valimisperioodist pikemas perspektiivis.

Reformierakond

Järgmise sillana tuleb ette võtta Sõpruse sild, mis vajab kapitaalset remonti.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Järgmine rajatav sild on Marja tänava kergliiklussild, mis ühendab Supilinna Raadi-Kruusamäe piirkonnaga. Ühtlasi toob see Tähtvere puhkepargi paljudele linlastele palju lähemale. Marja tänava silla rajamiseks on juba sel aastal plaanis algatada arhitektuurivõistlus. 

Autoliikluse seisukohalt on tähtis teha riigiga koostööd Tiksoja silla rajamiseks, et Tartu põhjaosale, sh Raadile ja ERMile, saaks läheneda ka kesklinna läbimata. Kindlasti tuleks kavandada Rebase tänava kergliiklussild, mis ühendaks Karlovat Annelinnaga.

VL Südamega Tartu

Kuna ühe programmilise lubadusena oleme välja käinud Tartu kuurortlinna ja Supilinna spaa idee, siis pooldame järgmisena kergliiklussilla rajamist ning Emajõe randade ühendamist sportlaste ja niisama jalutajate hüvanguks. Samuti tasub kaaluda kondimootoril gondlite rajamist Emajõe kallaste vahele, mis paar inimest-jalgratast suudaks teisele poole jõge vedada.

VL Tartu Eest

Tallinna maanteelt Jõgeva maanteele. 

VL Tartu Heaks

Kergliiklussilla Marja tänava otsa. Vastav tegevus kavandatud ka eelarvestrateegia eelnõus.

Ühendatud Vasakpartei

Kõige vajalikum on kindlasti Tartu loodepoolne ümbersõit ülevalpool linna. Väga rumal oli kellegi edevuse huvides kiirustada pompoosse nn Vabadussillaga, mida ei saa vanalinna kaitsevööndi tõttu õieti kasutada. 

Seotud lood
03.04.2020 05.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto