Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka

2 min lugemist
Luminor panga kontor Tallinnas. FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Eile oli Eesti panganduse jaoks ajalooline päev, sest sisuselt alustas tegevust kaks uut panka – Coop Pank ja Luminor. Ehkki Luminori asutamise ametlik kuupäev oli 1. oktoober, võib uue panga sisulise tegevuse alguseks lugeda siiski pigem eilset päeva, mil pangakontorid uue nime all avati. Coop Pank alustas ametlikult tegevust samuti eile.

Tellijale Tellijale

Nii nagu Coop Pank, mis on Eesti Krediidipanga järglane, ei tekkinud ka Luminor tühjalt kohalt, vaid see moodustati eelmise aasta augustis kokku lepitud, kahe Skandinaavia suurpanga, Nordea ja DNB panga Balti varade ühendamise käigus, millest tekkis uus ja iseseisev pank.

«See, et kaks seni konkureerinud panka osa oma ärist kokku panevad, on pretsedenditu,» ütles eile Riias toimunud pressikonverentsil uue pangandusgrupi, nimega Luminor Group, tegevjuht Erkki Raasuke. «On ette küll tulnud seda, et mõni Põhjamaade grupp siinsele turule siseneb, ent Luminori-sarnast projekti pole varem tehtud,» lisas ta. Luminor Grupil saab olema kolm tütarpanka – igas Balti riigis üks.

02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto