Sisukord
Majandus
Tänane leht
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest

2 min lugemist
Iseseisvuse pooldajad Barcelona peatänaval. FOTO: Santi Palacios/AP/Scanpix

Kataloonia on Hispaania majanduse jaoks väga oluline, moodustades viiendiku Hispaania majandusest ja andes veerandi kogu ekspordist.

Tellijale Tellijale

Kataloonia annab 21 protsenti kogu Hispaania maksudest, mis on märkimisväärselt rohkem , kui maksudena ise tagasi saab. Hispaania rahandusministeeriumi andmetel maksab Kataloonia kümme miljardit eurot rohkem, kui tagasi saab, mis on umbes viis protsenti regiooni majandusest. Võrdlusena, Hispaania vaeseim piirkond, Andaluusia saab keskvalitsuselt kaheksa miljardit eurot rohkem, kui annab.

Kataloonia on seni olnud atraktiivne piirkond välisinvestoritele. Umbes kolmandik Hispaanias tegutsevatest välisettevõtetest on valinud oma baasiks Kataloonia pealinna Barcelona. Näiteks Volkswagenil ja Nissanil on Barcelona lähedal tehased.

02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto