Sisukord
Eesti
Postimees
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti

3 min lugemist
Tippkohtumise lõpuhetked: Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker embab Euroopa Ülemkogu eesistujat Donald Tuski. FOTO: Eero Vabamägi

Eesti korraldatud Euroopa riigijuhtide digitippkohtumine on läbi saanud ja Tallinna lennujaam saab enne järjekordset eesistumise üritust nautida tavapärast nukravõitu tühjust. Eesti võis neist päevadest võita aga palju enam, kui praegu aimatagi oskame – pole välistatud, et meie ekspertide väljapakutud maksukogumise lahendus pääseb just tänu neile päevadele võidule kogu maailmas.

Mitmelgi siia tulnul oli ilmselgelt kaasas oma peamõte, millega kolleegide meeli vallata. Olude sunnil läks just enne seda tippkohtumist Euroopa Liidu reformimise ideede võistluseks ning väiksemate teemadega keegi avalikkuse ette ei tulnudki.

Reformide vajaduses ei kahtle keegi – meil on Brexit, migrandid, terrorirünnakud, Kataloonia ning mis peamine: 28 on ilmselgelt liiga suur number, kui see kirjeldab ühe liidu erinevate eelarvete, turgude ja kõikvõimalike regulatsioonide arvu.

Tellijale Tellijale

Suur probleem ja väike Eesti

Kuid on veel üks teema, üks miljardeid eurosid puudutav probleem, mille mõõtmed ulatuvad kaugelt üle Euroopa piiride ja kus just Eesti aastatepikkune töö on hakanud lõpuks vilja kandma. Võimalik, et meil on pakkuda töötav uuendus kogu maailmale. Nimelt on suutnud Eesti oma ilmselgelt digisuunalise eestistumisega viia mõtted Euroopas sinnamaani, et vähemalt ükski Tallinna tippkohtumise käigus toimunud pressikonverentsidest ei pääsenud üle ega ümber sellest, kuidas maksustada ettevõtteid riikides, kus nad ise füüsiliselt kohal pole.

02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto