Sisukord
Arvamus
Postimees
04.10.2017
Eesti Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu (17) Kutser ei suutnud kohtule oma haigestumist tõendada (2) Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset (1) Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum? Majandus Järjekordne Euroopa lennufirma pankrotis Üürikorterite projekt käivitub novembris (6) Puidutööstur: me ei aja kärbseid pähe – metsa jätkub (10) Välismaa Las Vegase tulistaja motiiv on segane Ameeriklased relvadest ei loobu Pinged jätkusid streigiga Buldooser Trump rammib jälle Nudistid tahavad alastikultuuri arendada Arvamus Juhtkiri: valimata jätmine on viga (11) Tallinna punased jooned - suur küsitlus Neeme Korv: Tallinna paralleelmaailm ja assortiikarp (1) Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal Kultuur Agu Pilt – kleidid staaridele Sport TLÜ/Kalev loodab Falli jalule aidata Margus Kiiver Kataloonia MM-rallist: kirglik taktikamäng kruusal ja ringrajal Konstantin Vassiljev: vahel tunnen, et minult oodatakse imet Andres Sõbra korvpallikommentaar: Tartu seis tundub kurb, Taltsi ja Soku parim enne on möödas Tartu Uus kaarsild kiirgab ja heliseb (1) Käsitöötund paneb poisidki õhinal õmblema Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe Küsimus kandideerijatele: mida võtate ette, et senisest enam ülikoolide lõpetajaid jääks Tartusse? Arvutiklass käib õpetajaga kohvris kaasas Kust tuleb raha Arena ehitamiseks? Tartu ülikooli endine kirik muutub oktoobrikuus kinoks Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal

1 min lugemist
Berliini müür on langenud. November 1989. FOTO: SCANPIX

3. oktoobril kell 00.00 heisati senise Saksa DV territooriumitele Saksamaa Liitvabariigi riigilipud. Samal ajal hakkasid helisema kirikukellad. Rahvas hõiskas ja juubeldas.

Siinkohal mõned arvamused ja hinnangud, kogutud Schwerinis 3. oktoobri varahommikul.

AEDNIK: Ühinemist tähistame koos tuttavatega. 31. septembrist olen töötu ja kuidas meie kolmelapseline pere edasi elab, ei tea.

PENSIONÄR: Mille üle rõõmustada? Pärast 1. juulit jäi minu hoiusummast järele ainult pool. Kohutav on see, et kaotavad ära tasuta arstiabi ja tasuta rohud.

INSENER: Saksamaade niivõrd kiire ühinemine oli ainuõige. Üleminekuseaduste edasikestmine oleks elu hullemaks muutnud.

ERATAKSOJUHT: Ootasin ühinemist väga ja tervitan igati. Olen alati olnud vaba ettevõtluse pooldaja.

ÕPILANE: Nüüd on müügil palju ilusaid asju.

TISLER: Algusest peale olen ühise Saksamaa poolt. Mõtlen aga selle peale miks käivad westid ossidega ümber, nagu teise sordi inimestega.

AMETNIK: Olen sündinud 1939. aastal. Mind on kasvatanud 40 aastat Saksa DV ja olen selles osaline. Sellepärast on mu südamel kõik see, mis meie SDV-s oli head, uuele Saksamaale kaasa võtta. Ossidel pole vaja tuleviku pärast hirmu tunda kuna Saksamaa Liitvabariigi sotsiaalkindlustussüsteem on lääneriikide parim.

4.10.1990

Seotud lood
03.10.2017 05.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto