Sisukord
Arvamus
Postimees
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest

2 min lugemist
FOTO: Margus Ansu

Indrek Särg, te süüdistate mind intervjuus (intervjuu EKRE linnapeakandidaadiga TPM, 28.9) imeteldavas pugejalikkuses, millega ma olevat «asunud EKREt materdama». Veel nendite, et «tal (st minul) pole mingit põhjust, see (Peetri) kool sai EKRE fraktsiooni toel katuseraha» ning kokkuvõtvalt: «Midagi muud peale poliitilise tellimuse on siin raske näha. Tellimuse taga on muidugi meie kunagised eelkäijad, isamaast rääkivad lurjused ehk IRL.»

Ma soovitan teil hoiduda eelarvamusest, et tõekspidamised ja veendumused on ühtviisi ostetavad ning manipuleeritavad. Sajandi eest mõistis Villem Reiman  – toonase Eesti rahvusliku liikumise ideoloog – hukka «rahvuseta ja aadeteta inimesed, kes justnagu tuulelipp nina iga kord sinnapoole pööravad, kust leivahais vastu tuleb», sest pidas neid eesti kultuurile kadunuteks. Mina selliste hulka ei kuulu ja soovitan ka teil mitte.

Minu arvamuslugu «Rahvuslus tigeda voorusena» (ERR, 10.9), mis on süüdistuse alus, kajastab isiklikke ja pikaajalisi seisukohti. Olen veendunud, et see variatsioon rahvuslusest, mida EKRE esindab, on tigeda vooruseks (laenates sõnu Oscar Wilde'ilt). Seda iseloomustab populism ja agressiivne demagoogia. Meetoditeks on löömamehelik vastandumine, hirmu ja vihkamise ning teiste madalate instinktide üles piitsutamine. Lähiminevikus ületati joon, millest alates tundus teatud seltskonnale, et on OK kutsuda avalikus ruumis üles vägivallale, käituda rassistlikult ning matslikult.

Miks ma sellest kirjutan? Ajendiks on kahtlemata esmakordne kandideerimine volikogusse,  IRLi ridades. Sama jõud on minu hääle saanud viimased 18 aastat ehk sealtpeale, kui seda anda võisin. Kuid sügavamaks põhjuseks on see, millesse usun koolijuhi, kristlase ja konservatiivina.

Minu kooli missioon on luua keskkond ja teha tööd selle nimel, et iga laps areneb terviklikuks isiksuseks, kes hoolib endast, teistest ja ümbritsevast keskkonnast, ta oskab ja julgeb mõelda ning öelda, teha ja vastutada.

Samasuguse hoolivuse, julge osavõtlikkuse ja vastutustundega peaksime oma riiki ja linna ehitama. Tean, et vastutan juba nüüd ühiskonna eest, kus kasvab minu poeg, ning tean, et saan kaasa aidata selle paremaks elukeskkonnaks kujundamisel. Lisaks usun seda, mida mäejutlus mõistu õpetab: «Te tunnete nad ära nende viljast. Ega viinamarju korjata kibuvitstelt ega viigimarju ohakailt?» 

Võtan meie kodulinna ja selle tulevikku isiklikult. Olen neli aastat kasvatanud kogukondlikku kooli, mis annab tööd poolesajale tartlasele ning haridust 162-le lasteaia ja kooli õpilasele. Kool kasvab jõudsalt tänu õpetajate tööle, kogukondlikule ettevõtlikkusele ja kaaslinlaste usaldusele. See viimane on meile kaugelt kallim vara kui poliitiline katuseraha. 

Seotud lood
02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto