Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1992. aastal: Lennart Meri on Eesti Vabariigi president

1 min lugemist
Lennart Meri FOTO: Egert Kamenik

Eile kogunes riigikogu oma esimesele istungile. Pärastlõunal valiti Eesti Vabariigi president.

Toomas Alatalu, Paul-Olev Mõtsküla, Peeter Lorents, Arvo Sirendi, Ants Käärma ei olnud rahul sellega, et presidendi valimine on vaid hääletusprotseduuri läbiviimine. Tiit Made tahtis presidendikandidaate näha.

Valimiskomisjoni esimees Eerik-Juhan Truuväli püüdis selgitada, et vastavalt presidendi valimise seadusele on ainuvõimalik, et teises voorus vaid hääletatakse.

Ülo Nugis ei lasknud end häirida ja selguse mõttes viis läbi kaks eraldi hääletust. Esiteks, kes on selle poolt, et teha presidendivalimised ilma läbirääkimisteta. Poolt 51, vastu 40, erapooletuid 7. Selle hääletuse puhul tervitas Jüri Toomepuu uut demokraatiat, kui partei diktaadist on saanud parteide diktaat.

Teisel hääletusel oli küsimus: kes on selle poolt, et kutsuda presidendikandidaadid enne hääletamist riigikogu ette. Poolt 38, vastu 50, erapooletuid 11.

Presidendi valimiseks oli aega üks tund.

Eerik-Juhan Truuväli luges ette tulemused: 101 riigikogulasest 59 andis oma hääle Lennart Merile, 31 Arnold Rüütlile, 11 sedelit tunnistati kehtetuks.

6.10.1992

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto