Sisukord
Uudised
Postimees
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse

2 min lugemist
Tartu politseimajas tuli eile pärastlõunal passiametniku jutule saamiseks oodata mõnikümmend minutit. FOTO: Margus Ansu

Kes passi või ID-kaardi pärast ei taha elavas järjekorras aega surnuks lüüa, saab endale aja broneerida veebis. Sellise lahenduse on politsei- ja piirivalveamet välja pakkunud. Paraku on juhtunud nii, et Tartus ja teistes Eesti suuremates keskustes venib veebibroneeringu korral dokumendi saamise aeg nädalate võrra pikemaks.

Jõgeval mine või kohe

Eile näiteks oli Tartus esimene vaba aeg saada 2. novembriks, seevastu Jõgeval või Põlvas oli isegi tänaseks aegu lausa valida.

Politsei pressiesindaja Ragne Keisk ütles, et suurtes keskustes broneeritakse ajad kiiresti ära. Samal ajal võib juhtuda, et teenindussaalis võib ka elav järjekord olla vaid mõni minut, sõltub kellaajast ja nädalapäevast. Eile pärastlõunal näiteks läks ootamiseks pool tundi, kuid tööpäeva lõpus oli järjekord vaid kümne minuti pikkune. 

Tartu teeninduse vanem Angela Kahar ütles, et eelmise nädala lõpus ja selle nädala alguses on rahvast olnud vähe, järjekorda peaaegu ei ole. «Kohe-kohe on palgapäevad ja see paneb rahva liikuma, dokumente taotlema,» ütles ta.

Kahar märkis, et ka pool tundi on pikk ooteaeg, kuid on ette tulnud, et ootama peab tunni või isegi poolteist.

Kahar ütles ka, et kuigi Tartus, Tallinnas, Jõhvis ja Pärnus võib aja broneerimisel ooteaeg olla umbes kuu, ei saa kõiki teenindajaid panna ainult aja broneerinud kliente teenindama. Omajagu kinni pandud aegu läheb ka tühja, sest inimesed unustavad tulla või jätavad muul põhjusel tulemata. 

Tuleb ka seda ette, et broneeringuid vabastatakse, mis tähendab, et ka Tartus võib vilksatada vabu aegu oktoobrisse.

Taotlus veebis

Angela Kahar julgustas dokumenti taotlema veebikeskkonnas. Nii saab Eesti kodanik uuendada korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. 

Alaealisele saab dokumenti taotleda juhul, kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varem välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Lähemalt saab selle võimaluse kohta uurida aadressil politsei.ee.

Ka veebitaotluse korral tuleb dokumendile ikkagi teenindusse järele minna. 

Seotud lood
02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto