Sisukord
Arvamus
Postimees
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima

1 min lugemist
PM 3.10.1934 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Vabariigi valitsus otsustas volitada majandusministrit andma Arnold Eerikule nafta ja maagaasi kontsessiooni Võrumaal, kuni 9875 ha pinna pealt juhul, kui vastavad uurimised näitavad seal nende maapõue varade olemasolu.

Mõni aeg tagasi pöördus Eesti kodanik Arnold Eerik majandusministri poole palvega, anda temale nafta ja maagaaside uurimise luba maa-alal, mis asub Võrust veidi lõunapool. Mäeseaduse põhjal sünnib kontsessiooni andmine valitsuse otsusega, kui on tegemist üle 2000 ha maa-alaga.

Uurimused maagaaside olemasolu kindlakstegemiseks on väga kulukad ja nõuavad sügavat puurimist, mistõttu raha niisuguste uurimuste toimepanekuks võib leida ainult siis, kui juba ette kindlustada uurijale mõõdukatel tingimustel kontsessiooni. Väga oluline on uurijale ka tingimus, et ta võiks saada omale kontsessiooniks kogu maa-ala, mille uurimused näitavad nafta ja maagaasi olemasolu.

Sügavate puurimiste ettevõtmine on seekord väga soovitav ja sellega selgitatakse meie maapinna koostist ja maapõue varase leidmise võimalusi.

3.10.1934

Seotud lood
    02.10.2017 04.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto