Sisukord
Maailm
Tänane leht
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale

3 min lugemist
Iseseisvuslased eile Barcelonas peetud jätkumeeleavaldusel. FOTO: Felipe Dana / AP / Scanpix

Kui katalaani iseseisvuslaste liidrid kutsusid ELi vahendajaks ja rääkisid kampaania käigus oma pooldajatele, et Hispaaniast eraldudes jääksid nad automaatselt ühendusse, siis Brüssel kallas mõlemale ootusele eile külma vett.

Tellijale Tellijale

Sotsiaalmeediaajastule üsna tavatult ei avaldanud ükski ELi tipp-poliitik terve pühapäeva ridagi Kataloonias puhkenud politsei ja ebaseadusliku referendumi toetajate kokkupõrgete kohta. Kui Kataloonia iseseisvuslasest president Carles Puidgemont üleeile hilisõhtul teatas, et rohkem kui 90 protsenti tema ebaseaduslikul hääletusel osalenuist toetas iseseisvust, kutsus ta ka Euroopat mitte kõrvale vaatama.

Palvele aga järgnes just üksmeelne kõrvalevaatamine. Uue töönädala esimestel tundidel asus suur osa Euroopa poliitikategelasi oma Twitteri ja Facebooki kontol postitama igasugustel muudel teemadel.

02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto