Sisukord
Olümpia
Tänane leht
07.10.2017
Eesti Venelaste uus taktika on droonilennud (7) Paikuse vallavanemale ei piisa 37 779 eurost Jääkarude tähe all Lõputu vaidlus lapse pärast on ummistanud kohtud (11) Välismaa Kahetsusest ei pruugi iseseisvuslastele piisata Teflon Doni proovikivi Kalašnikovi kultuur valmistab Pakistanile peavalu Nobeliga rõhutati tuumaohu suurust Arvamus Risto Berendson: kaameraga zombid (4) Juhtkiri: vanad vaimud on pinnale tõusmas (12) 11. käsk peapiiskopile (31) Panganduse maale viija Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Kersti Kaljulaid – mõtlev seeneline (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Kultuur Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Aja auk. Ihamasin EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Sport Tänak jätkab jahti esikohale maailma parimatel asfaltteedel POSTIMEES PORTUGALIS Gibraltar võõrustab Eestit tühermaal, kus sõitnud ka Ott Tänak (8) Karl Kruuda jäi viimasena Hyundai kohast ilma Reim Eesti koondislase vigastusest: midagi väga hullu olla ei tohiks Tarbija Kartulisortide seas valikut jagub AK Vikerkaar loeb. Üksikisiku valikud ja võimalused allakäigu ajastul Raharöövi rakkerühm Hull professor une kallal «Venemaa on suur ja tal on raske muutuda» (41) Oh, sõbrad põdrad (1) Aja auk. Ihamasin Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Tehnokraatlik ajastu on lõppenud, Euroopa Liidu kodanikud nõuavad sõnaõigust (5) Artemi Troitski: poiss, kes mängis isu täis (3) Arter Kuhu minna Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on (3) Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima Horoskoop Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu? (2) Mehed taastavad hiilgust oma vanal alal Lillkapsa tähetund saabub ahjus «Narcosi» 3. hooaeg – nauditav, aga vähem verine VIDEO! Treeni koos titaga! Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin Moenädal toob üheksa üllatust VIDEO! Moelooja Kristian Steinberg: Iluideaale loovad inimesed, kes ei võta vastutust Kas Lada näoga WRC? Tänakute võistlusautol on varuks mitu üllatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel

3 min lugemist
  • Bislettist kujunes omamoodi kiiruisutajate pühamu.
  • Emotsionaalsed arutelud päädisid otsusega kiiruisutamisest loobuda.
Bisletti olümpiastaadion. FOTO: Kalle Voolaid

Kiiruisutamist on talisporti kummardavas Norras ammusest ajast väärtustatud. Fjordide maal on ikka leidunud tugevaid uisutajaid ja osatud korraldada hea atmosfääriga võistlusi, lisaks on seal alati olnud tasemel uisustaadione.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tuntuim neist viimastest on kahtlemata Oslos asuv Bislett. 1922. aastal avatud staadion nägi kiiruisutamise MM-võistlusi esimest korda juba kolm aastat hiljem, võistluspaiga hiilgeajad saabusid aga pärast 1940. aastat, kui valmis arhitekt Frode Rinnani kavandatud funktsionalistlik ümberehitus. Järgnevate aastate jooksul kujunes Bislettist omamoodi kiiruisutajate pühamu, kus sportlased võisid nautida kvaliteetset jääd ning rahva toetust tribüünidel, pakkudes vastutasuks rohkesti rekordeid.

Kiiruisutamise MM-võistlusi on Bislettil nähtud 13 korral ning EM-võistlusi kümnel korral, ent jääraja tõeline tähetund saabus 1952. aastal, mil Norra pealinn Oslo võõrustas taliolümpiamänge ja 29 000 inimest mahutanud Bislettist sai spordipeo peaareen. Seal viidi läbi mängude ava- ja lõputseremoonia ning kiiruisutamise ja iluuisutamise võistlused, kus kirjutati ajalukku mõnigi meeldejääv lehekülg.

06.10.2017 09.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto