Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.10.2017
Eesti Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu (17) Kutser ei suutnud kohtule oma haigestumist tõendada (2) Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset (1) Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum? Majandus Järjekordne Euroopa lennufirma pankrotis Üürikorterite projekt käivitub novembris (6) Puidutööstur: me ei aja kärbseid pähe – metsa jätkub (10) Välismaa Las Vegase tulistaja motiiv on segane Ameeriklased relvadest ei loobu Pinged jätkusid streigiga Buldooser Trump rammib jälle Nudistid tahavad alastikultuuri arendada Arvamus Juhtkiri: valimata jätmine on viga (11) Tallinna punased jooned - suur küsitlus Neeme Korv: Tallinna paralleelmaailm ja assortiikarp (1) Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal Kultuur Agu Pilt – kleidid staaridele Sport TLÜ/Kalev loodab Falli jalule aidata Margus Kiiver Kataloonia MM-rallist: kirglik taktikamäng kruusal ja ringrajal Konstantin Vassiljev: vahel tunnen, et minult oodatakse imet Andres Sõbra korvpallikommentaar: Tartu seis tundub kurb, Taltsi ja Soku parim enne on möödas Tartu Uus kaarsild kiirgab ja heliseb (1) Käsitöötund paneb poisidki õhinal õmblema Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe Küsimus kandideerijatele: mida võtate ette, et senisest enam ülikoolide lõpetajaid jääks Tartusse? Arvutiklass käib õpetajaga kohvris kaasas Kust tuleb raha Arena ehitamiseks? Tartu ülikooli endine kirik muutub oktoobrikuus kinoks Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu

5 min lugemist
FOTO: Alari Paluots

Valdade liitmine toob iseäranis maapiirkondades endaga kaasa kümnete tuhandete inimeste loobumise oma hääle andmisest – nii meie endi kui ka Soome ja Läti kogemus kinnitab, et kui see ei juhtu nüüd, siis järgmistel valimistel kindlasti.

Tellijale Tellijale

Valimisaktiivsus näitab mõndagi demokraatia käekäigu kohta. Ilmselgelt tegid inimesed Soomes ja Lätis sealsetest haldusreformidest järelduse, et kohalik juhtimine on läinud kaugemale ja muutunud varasemaga võrreldes arusaamatumaks.

Eestiski on varem valdu liidetud – võtsin ette kokku 12 aastatel 2005 ja 2009 liitunud valda, millest sai kokkuvõttes neli valda. Valimisaktiivsus langes 12 endise valla piirkondades ühe erandiga kohe, ja seda juba esimestel ühendvalla volikogu valimistel.

03.10.2017 05.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto