Sisukord
Kultuur
Postimees
04.10.2017
Eesti Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu (17) Kutser ei suutnud kohtule oma haigestumist tõendada (2) Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset (1) Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum? Majandus Järjekordne Euroopa lennufirma pankrotis Üürikorterite projekt käivitub novembris (6) Puidutööstur: me ei aja kärbseid pähe – metsa jätkub (10) Välismaa Las Vegase tulistaja motiiv on segane Ameeriklased relvadest ei loobu Pinged jätkusid streigiga Buldooser Trump rammib jälle Nudistid tahavad alastikultuuri arendada Arvamus Juhtkiri: valimata jätmine on viga (11) Tallinna punased jooned - suur küsitlus Neeme Korv: Tallinna paralleelmaailm ja assortiikarp (1) Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal Kultuur Agu Pilt – kleidid staaridele Sport TLÜ/Kalev loodab Falli jalule aidata Margus Kiiver Kataloonia MM-rallist: kirglik taktikamäng kruusal ja ringrajal Konstantin Vassiljev: vahel tunnen, et minult oodatakse imet Andres Sõbra korvpallikommentaar: Tartu seis tundub kurb, Taltsi ja Soku parim enne on möödas Tartu Uus kaarsild kiirgab ja heliseb (1) Käsitöötund paneb poisidki õhinal õmblema Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe Küsimus kandideerijatele: mida võtate ette, et senisest enam ülikoolide lõpetajaid jääks Tartusse? Arvutiklass käib õpetajaga kohvris kaasas Kust tuleb raha Arena ehitamiseks? Tartu ülikooli endine kirik muutub oktoobrikuus kinoks Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum?

1 min lugemist

Maarjamäele Orlovi lossi kõrvale rajatud uhiuuele filmimuuseumile läheneb külastaja justkui filmistaar auhinnagalale — mööda punast vaipa. Muuseum avab uksed täna.

Tellijale Tellijale

Muuseumikülastaja saab läbi teha kogu filmi valmimise protsessi: tutvuda stsenaariumi kirjutamise, kunstniku- ja operaatoritööga, käia võtteplatsil, osaleda filmi helindamisel ja montaažis. Muuseumis on palju interaktiivseid eksponaate, kus külastaja võib oma näpud käiku lasta ja seeläbi mõista, mida see või teine spetsialist filmi juures teeb.

Loomulikult on palju materjali pühendatud Eesti filmiajaloole, filmitegijatele ja näitlejatele. Mängufilmi kõrval on korralikult esindatud ka dokumentaal- ja animafilmi ajalugu.

03.10.2017 05.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto