Sisukord
Uudised
Postimees
04.10.2017
Eesti Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu (17) Kutser ei suutnud kohtule oma haigestumist tõendada (2) Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset (1) Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum? Majandus Järjekordne Euroopa lennufirma pankrotis Üürikorterite projekt käivitub novembris (6) Puidutööstur: me ei aja kärbseid pähe – metsa jätkub (10) Välismaa Las Vegase tulistaja motiiv on segane Ameeriklased relvadest ei loobu Pinged jätkusid streigiga Buldooser Trump rammib jälle Nudistid tahavad alastikultuuri arendada Arvamus Juhtkiri: valimata jätmine on viga (11) Tallinna punased jooned - suur küsitlus Neeme Korv: Tallinna paralleelmaailm ja assortiikarp (1) Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal Kultuur Agu Pilt – kleidid staaridele Sport TLÜ/Kalev loodab Falli jalule aidata Margus Kiiver Kataloonia MM-rallist: kirglik taktikamäng kruusal ja ringrajal Konstantin Vassiljev: vahel tunnen, et minult oodatakse imet Andres Sõbra korvpallikommentaar: Tartu seis tundub kurb, Taltsi ja Soku parim enne on möödas Tartu Uus kaarsild kiirgab ja heliseb (1) Käsitöötund paneb poisidki õhinal õmblema Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe Küsimus kandideerijatele: mida võtate ette, et senisest enam ülikoolide lõpetajaid jääks Tartusse? Arvutiklass käib õpetajaga kohvris kaasas Kust tuleb raha Arena ehitamiseks? Tartu ülikooli endine kirik muutub oktoobrikuus kinoks Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe

2 min lugemist
Kallaste uus volikogu esimees Kristina Feklistova. FOTO: TPM

Uue ühend­omavalitsuse, Peipsiääre valla osaks saava Kallaste linna volikogu valis läinud reede õhtul uueks esimeheks volikogu liikme Kristina Feklistova (29), kes on sel aastal juba kolmas sealse volikogu juht. 

Kristina Feklistova vastas eile hommikul küll telefonile, kuid teatas, et ta ei saa rääkida enne Tartu Postimehe trükkiminekut ehk kella kuut õhtul. Pisut mõelnud, lubas ta kõnele vastata eile pärastlõunal, kuid lubadus jäi täitmata, sest volikogu vastne juht katkestas kõik kõned.

«Jah, Kristina jääb Kallaste linnavolikogu viimaseks esimeheks,» ütles Kallaste linnasekretär Jekaterina Aader. «Pärast valimisi meie linnavolikogu enam pole.» 

Kallaste volikogus on üheksa liiget, 29. septembri istungil oli volikogu esimeest valimas neist kuus ning kõik kuus olid ka Kristina Feklistova kandidatuuri poolt. «Kristinat istungil ei olnud, ta on välismaal,» märkis linnasekretär. «Volikogul oli tema kirjalik nõusolek ametisse asumiseks.»

Uute volikogude valimised on 15. oktoobril, seega saab Kristina Feklistova ametis olla vaid paar nädalat. Kas nii lühikest aega Kallaste volikogu juhtiv esimees saab rahalise hüvitise, mille on valitsus ette näinud kaduvate omavalitsuste vallavanematele, linnapeadele ja volikogude juhtidele? 

«Ta ei saa midagi, Kristina töötab tasuta,» vastas Jekaterina Aader. «Viimased volikogu esimehed pole sentigi saanud, viimati maksti meil volikogu esimehele töötasu 2015. aastal.»

Muutused Kallastel algasid kevadel: 29. mail avaldas volikogu enamus kõigepealt umbusaldust linnapeana töötanud Gennadi Kulkovile. Pärast seda valis volikogu ka uue esimehe, sest korruptsioonis süüdi mõistetud volikogu eelmise juhi Fjodor Plešankovi volitused volikogus lõppesid. 

29. mail sai volikogu juhiks Liidia Opikova, kes esitas aga 10. augustil tagasiastumise avalduse «seoses tema vastu alanud nõiajahiga». 

Ajendiks oli suvel linnakeses levinud anonüümsete kirjutistega infoleht, kus räägiti eelmise linnapea saavutustest ning suhtuti kriitiliselt volikogusse ja uude linnapeasse Aleksandr Širokovisse. 

«Volikogu juunis ja juulis puhkas, mind polnud Eestiski, kuid koju tulles kuulsin, et ka mina olevat infolehe ilmumises süüdi. Ühes protokollis seisis, et volikogu esimees peab välja selgitama, kes selle lehe tegi,» rääkis Liidia Opikova. «Tule, taevas, appi! Kas pean politsei tööd tegema? Ma ei soovinud olla sellise volikogu esimees, lihtsalt piinlik,» lisas ta.

Seotud lood
03.10.2017 05.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto