L, 28.05.2022

Buldooser Trump rammib jälle

Neeme Raud
, ajakirjanik
Buldooser Trump rammib jälle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ameerika Ühendriikide riigisekretär Rex Tillerson ütles läinud laupäeval Pekingis kohtumisel Hiina riigipea Xi Jinpingiga, et tema esmane eesmärk on püüda Põhja-Korea osas «asju maha rahustada».
Ameerika Ühendriikide riigisekretär Rex Tillerson ütles läinud laupäeval Pekingis kohtumisel Hiina riigipea Xi Jinpingiga, et tema esmane eesmärk on püüda Põhja-Korea osas «asju maha rahustada». Foto: Lintao Zhang / Pool / Reuters / Scanpix

Ameerika esidiplomaat Rex Tillerson võis laupäeva õhtul Pekingis kaasmaalastest ajakirjanikega kohtudes teatada oma selgest võidust: pingeid Põhja-Korea ümber saab maandada siiski ka teisiti kui vaid sõjalisel teel. Ameerikale olevat tema sõnul lahti kolm või isegi enam tagaust.

Ent ajal, mil Tillerson, kes kõneles Pekingis Põhja-Koreast ka Hiina presidendi Xi Jinpingiga, oli lennukis tagasiteel Washingtoni, sähvatas miljonite president Donald Trumpi säutsude jälgijate ees sõnum, mis ei jätnud kahtlust, et Tillersoni rahutuvide püüdmine ärritas teda.

«Ütlesin Rex Tillersonile, meie suurepärasele riigisekretärile, et ta raiskab oma aega [kui soovib] läbi rääkida Väikese Raketimehega (Trumpi poolt Põhja-Korea liidrile Kim Jong-unile pandud hüüdnimi – toim),» säutsus Trump. «Säästa oma energiat, me teeme seda, mida peab tegema.»

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles