Sisukord
Eesti
Postimees
04.10.2017
Eesti Haldusreform võtab kümnetelt tuhandetelt valimise isu (17) Kutser ei suutnud kohtule oma haigestumist tõendada (2) Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset (1) Galerii ja video: kuidas näeb välja värskelt avatud filmimuuseum? Majandus Järjekordne Euroopa lennufirma pankrotis Üürikorterite projekt käivitub novembris (6) Puidutööstur: me ei aja kärbseid pähe – metsa jätkub (10) Välismaa Las Vegase tulistaja motiiv on segane Ameeriklased relvadest ei loobu Pinged jätkusid streigiga Buldooser Trump rammib jälle Nudistid tahavad alastikultuuri arendada Arvamus Juhtkiri: valimata jätmine on viga (11) Tallinna punased jooned - suur küsitlus Neeme Korv: Tallinna paralleelmaailm ja assortiikarp (1) Edasi 1990. aastal: ühinemisöö Saksamaal Kultuur Agu Pilt – kleidid staaridele Sport TLÜ/Kalev loodab Falli jalule aidata Margus Kiiver Kataloonia MM-rallist: kirglik taktikamäng kruusal ja ringrajal Konstantin Vassiljev: vahel tunnen, et minult oodatakse imet Andres Sõbra korvpallikommentaar: Tartu seis tundub kurb, Taltsi ja Soku parim enne on möödas Tartu Uus kaarsild kiirgab ja heliseb (1) Käsitöötund paneb poisidki õhinal õmblema Kallaste volikogu valis endale vaid paariks nädalaks esimehe Küsimus kandideerijatele: mida võtate ette, et senisest enam ülikoolide lõpetajaid jääks Tartusse? Arvutiklass käib õpetajaga kohvris kaasas Kust tuleb raha Arena ehitamiseks? Tartu ülikooli endine kirik muutub oktoobrikuus kinoks Üks näitus pakub õõvastust ja teine naeruväärsusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sajad laevavrakid ootavad avastamist ja kaitset

3 min lugemist
Saksa sõjalaeva T-18 kuulipilduja, aluse uputas 1944. aastal Nõukogude Liidu lennukilt Douglas A20 Boston heidetud pomm. FOTO: Keskkonnaministeerium

Eesti vetes on peidus umbkaudu 400 vrakki, millest enamiku päritolu ja lugu on teadmata, kuid olulised on need nii muinsus- kui keskkonnakaitse seisukohast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Läänemeri on igasugust kola täis,» ütles uurimistööde juhendaja Ivar Treffner eile kahe Teise maailmasõja aegse vraki keskkonnaohutuse uurimistulemuste esitlusel.

«Praegu on erinevatest andmebaasidest kokku pandud vrakkide arv meie merevetes 400,» ütles keskkonnaameti merekeskkonna osakonna peaspetsialist Kaspar Anderson. «Seal on lennukeid, laevu, praame, hävitajaid ja kõike, mis kunagi uppunud ja mida on suudetud identifitseerida,» rääkis ta.

03.10.2017 05.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto