Sisukord
Reisikirjad
Postimees
05.10.2017
Eesti Ministeeriumi idee järgi läheks praegune presidendi valimise kord hingusele (3) Poliitikudebüüt 92-aastaselt Koeru, Rakke ja Lüganuse sundliitmine jäi jõusse Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast Karilaid lubab enne riigikogu valimisi arutelu e-valimiste üle Lepe Pärnu lennujaama remondiks sai allkirjad Majandus Intervjuu: Eesti üritab turris Euroopat lepitada (2) Välismaa PERSOON. Katalaanide vabastaja külvab segadust (2) May püüdis dramaatilise kõnega Johnsoni väljaütlemisi siluda Vastastikused süüdistused ei vaibu Arvamus Mart Laar: Eesti eesistumise sümboliks saab magav Merkel (43) Lauri Mälksoo: Kataloonia, rahvusvaheline õigus ja Eesti (63) Tõnis Oja: kaks panka korraga (1) Erkki Bahovski: tarkuse algus (13) Postimees 1927. aastal: tudengid saavad oma haigekassa Juhtkiri: klaarime selle asja ära! Kätlin Konstabel: arusaamatud ja imelised õpetajad Kultuur Eesti teater, mis sa teed? (1) Südame sõnum hõbedas ja puus Sport Gert Dorbek treenerist onust: nüüd kontrollib ta paremini, millal kõva häält teha Tänak tulevast hooajast: valikuid on mitu ehk lepinguta me ei jää Noor jokker otsustas tšempionite lahingu saatuse Reis Reisimise tulevikuks saavad juturobotid ja liitreaalsus Transnistrias käik on kui reis ajas tagasi Tartu Täna algab Tartu linna kaasava eelarve ideede hääletus Kinnisvaraportaalid kubisevad eksitavate aadressidega kuulutustest (3) Valimised on käes, Tartus saab tänasest sedeli kasti lasta kuues jaoskonnas Küsimus kandideerijatele: kas olete Tartu külje alla plaanitava tselluloositehase rajamise poolt või vastu? Jõgeva põhikooli asub juhtima tartlane Kellel ma hääle annassi Selle aasta parimaid hoidiseid poest osta ei saa Soomlaste suur pidu on ka meie pidu Väljapanek käib mööda meie moeteed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Transnistrias käik on kui reis ajas tagasi

4 min lugemist
Tiraspoli linna keskplatsil hoiab endiselt silma peal hiiglaslik Lenini kuju. Taustal Transnistria parlamendihoone. FOTO: Ann Vaida

Kui üldse, siis tuntakse Transnistriat pigem konfliktide poolest, ent mitte kui üht võimalikku reisisihtkohta. Sellegipoolest on sinna sõita lihtne ning oma Nõukogude-temaatikaga mõjub see eestlastele kui ajarännak.

Tellijale Tellijale

Moldova ja Ukraina vahel asuvast tunnustamata riigist Transnistriast oli viimati Eesti uudistes pikemalt juttu tänavu juuni lõpus, kui selle ekspresident Jevgeni Ševtšuk ööpimeduses pealinnast Tiraspolist põgenes ning Dnestri jõe ületas ehk Transnistria võimude teatel eksiili siirdus. Moldova keskvõimud keeldusid teda välja andmast, kuna nende väitel pole Transnistria riik, seega ei saa rääkida ka diplomaatilistest suhetest.

Transnistriast räägitakse Eestis vähe. Meelis Muhu ja Kristina Norman on teinud sellest separatistlikust riigist filmi «PMR» (2014) ning vahel kuuleb selle riigi nime riigikogu sotsiaaldemokraadist liikme Marianne Mikko suust. Enamasti ei kuule sellest kohast siiski midagi.

04.10.2017 06.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto