Sisukord
Arter
Postimees
07.10.2017
Eesti Venelaste uus taktika on droonilennud (7) Paikuse vallavanemale ei piisa 37 779 eurost Jääkarude tähe all Lõputu vaidlus lapse pärast on ummistanud kohtud (11) Välismaa Kahetsusest ei pruugi iseseisvuslastele piisata Teflon Doni proovikivi Kalašnikovi kultuur valmistab Pakistanile peavalu Nobeliga rõhutati tuumaohu suurust Arvamus Risto Berendson: kaameraga zombid (4) Juhtkiri: vanad vaimud on pinnale tõusmas (12) 11. käsk peapiiskopile (31) Panganduse maale viija Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Kersti Kaljulaid – mõtlev seeneline (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Kultuur Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Aja auk. Ihamasin EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Sport Tänak jätkab jahti esikohale maailma parimatel asfaltteedel POSTIMEES PORTUGALIS Gibraltar võõrustab Eestit tühermaal, kus sõitnud ka Ott Tänak (8) Karl Kruuda jäi viimasena Hyundai kohast ilma Reim Eesti koondislase vigastusest: midagi väga hullu olla ei tohiks Tarbija Kartulisortide seas valikut jagub AK Vikerkaar loeb. Üksikisiku valikud ja võimalused allakäigu ajastul Raharöövi rakkerühm Hull professor une kallal «Venemaa on suur ja tal on raske muutuda» (41) Oh, sõbrad põdrad (1) Aja auk. Ihamasin Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Tehnokraatlik ajastu on lõppenud, Euroopa Liidu kodanikud nõuavad sõnaõigust (5) Artemi Troitski: poiss, kes mängis isu täis (3) Arter Kuhu minna Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on (3) Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima Horoskoop Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu? (2) Mehed taastavad hiilgust oma vanal alal Lillkapsa tähetund saabub ahjus «Narcosi» 3. hooaeg – nauditav, aga vähem verine VIDEO! Treeni koos titaga! Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin Moenädal toob üheksa üllatust VIDEO! Moelooja Kristian Steinberg: Iluideaale loovad inimesed, kes ei võta vastutust Kas Lada näoga WRC? Tänakute võistlusautol on varuks mitu üllatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on

3 min lugemist
  • Toimunu on meeles, kuni sellest räägitakse, siis liigutakse järgmisele teemale.
  • See on nagu lindil jooksmine: sa võid rohkem rabeleda, kuid edasi ikka ei jõua.
Neeme Raud. FOTO: Erik Prozes

Ma ei arvanud kunagi, et võin hakata Stalinit tsiteerima. Kuid tema ütlus, et ühe inimese surm on katastroof, miljoni inimese surm aga statistika, kirjeldab tegelikult täpselt peaaegu iga päev Ameerikas tulirelvadega toime pandavaid massimõrvu. New York Times näiteks koostas pärast läinudpühapäevast Las Vegase tulistamist kalendri, kuhu märkis kõik viimase 16 kuu jooksul riigis toimunud massitapmised, kus hukkus ühes kohas üle nelja inimese. Kokkuvõte tuli masendav: kalendris on nädalaid, mil tapmisi toimus peaaegu iga päev, ning tänavu septembris ei möödunud USAs ühtegi laupäeva, kui kusagil riigis ei oleks massitulistamist aset leidnud. 477 päeva jooksul on Ühendriikides olnud kokku 521 massitulistamist, hukkunud on 586 inimest, tõdeb Times.

Tellijale Tellijale

Neid kuivi arve lugedes püüan vaadata endasse ja aru saada, mida ma ise seda infot ahmides tunnen. Jõuan üsna pea järeldusele, et ei tunnegi eriti midagi, sest kõik korduv saab tavapäraseks. Esialgu on šokk uusi traagilisi kaadreid ja fotosid vaadates, tapetute omastega intervjuusid kuulates, aga siis suubub kõik kusagile mõtete umbtänavasse, sest oma elu ja argiteemad tulevad peale. Kuni praegune 24/7 kestva uudistetsükliga massimeedia imeb igast uuest tragöödiast välja iga võimaliku emotsioone tekitava infokübeme ja püüab anda viimati toimunud õudusele võimalikult sensatsioonilisemat varjundit – Las Vegase puhul sai väita, et see oli kõige ohvriterohkem massitulistamine USA ajaloos –, seni on toimunu mul meeles, kuid siis liiguvad elu, mõte ja ka meedia edasi järgmisele (sensatsioonilisele) teemale.

Nii nagu ei muuda uus massitulistamine minu elus midagi, ei muutu tegelikult midagi ka Ameerikas, sest relvade vastu võitlemine on seal poliitikutele ja nende taga seisvatele massidele peaaegu et tabuteema. Muidugi võib sel teemal lõpmatuseni jaurata ja iga suurema massimõrva järel seda tehaksegi, ent see on nagu spordiklubis lindil jooksmine: sa võid kiirust tõsta ja rohkem rabeleda, aga edasi ei jõua ikka.

06.10.2017 09.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto