Sisukord
Arter
Tänane leht
07.10.2017
Eesti Venelaste uus taktika on droonilennud (7) Paikuse vallavanemale ei piisa 37 779 eurost Jääkarude tähe all Lõputu vaidlus lapse pärast on ummistanud kohtud (11) Välismaa Kahetsusest ei pruugi iseseisvuslastele piisata Teflon Doni proovikivi Kalašnikovi kultuur valmistab Pakistanile peavalu Nobeliga rõhutati tuumaohu suurust Arvamus Risto Berendson: kaameraga zombid (4) Juhtkiri: vanad vaimud on pinnale tõusmas (12) 11. käsk peapiiskopile (31) Panganduse maale viija Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Kersti Kaljulaid – mõtlev seeneline (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Kultuur Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Aja auk. Ihamasin EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Sport Tänak jätkab jahti esikohale maailma parimatel asfaltteedel POSTIMEES PORTUGALIS Gibraltar võõrustab Eestit tühermaal, kus sõitnud ka Ott Tänak (8) Karl Kruuda jäi viimasena Hyundai kohast ilma Reim Eesti koondislase vigastusest: midagi väga hullu olla ei tohiks Tarbija Kartulisortide seas valikut jagub AK Vikerkaar loeb. Üksikisiku valikud ja võimalused allakäigu ajastul Raharöövi rakkerühm Hull professor une kallal «Venemaa on suur ja tal on raske muutuda» (41) Oh, sõbrad põdrad (1) Aja auk. Ihamasin Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Tehnokraatlik ajastu on lõppenud, Euroopa Liidu kodanikud nõuavad sõnaõigust (5) Artemi Troitski: poiss, kes mängis isu täis (3) Arter Kuhu minna Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on (3) Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima Horoskoop Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu? (2) Mehed taastavad hiilgust oma vanal alal Lillkapsa tähetund saabub ahjus «Narcosi» 3. hooaeg – nauditav, aga vähem verine VIDEO! Treeni koos titaga! Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin Moenädal toob üheksa üllatust VIDEO! Moelooja Kristian Steinberg: Iluideaale loovad inimesed, kes ei võta vastutust Kas Lada näoga WRC? Tänakute võistlusautol on varuks mitu üllatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima

5 min lugemist
Värskelt valimisealised: äsja gümnaasiumiteed alustanud Argo Jentson, Victoria Mägi, Maria Tähe ja Rita Iris Loonde lähevad valima ootusärevusega. FOTO: Sander Ilvest

Nädala pärast tulevad valimiskastide juurde esimest korda 16- ja 17-aastased. Kohtume neist neljaga – Maria Tähe (16), Argo Jentsoni (17), Victoria Mägi (16) ja Rita Iris Loondega (16) – Tallinna vanalinna servas Tornide väljakul. Valimistest vestlemiseks oleme kogemata valinud üsna sümboolse paiga: Snelli pargi servas asuva Kõnenurga, kus on meile sobivalt tuulevaikne ja istumiseks mugavad pingid.

Tellijale Tellijale

Kõik mu jutukaaslased on värsked gümnasistid: Maria käib Gustav Adolfi gümnaasiumi, Victoria Vanalinna hariduskolleegiumi, Argo ja Rita Iris Tallinna muusikakeskkooli kümnendas klassis. Noorte huvid ulatuvad muusikast psühholoogiani, neid kõiki ühendab aga see, et neile läheb korda ühiskonnas toimuv. Maria ja Victoria on löönud aktiivselt kaasa õpilasesinduse töös, Rita Iris on klassivanem ja Argo vabal ajal kirglik väitleja. Maria ja Rita Iris lähevad valimiskastide juurde Nõmmel, Victoria Lasnamäel ja Argo Lõuna-Eestis Pukas.

Kui seadusemuudatus oli alles plaanis ja arutati valimisea langetamist, oli üks vastuargument noorte mõjutatavus. Kuidas teile tundub, kas noored valivad sõprade või vanemate arvamuse järgi?

06.10.2017 09.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto