Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
05.10.2017
Eesti Ministeeriumi idee järgi läheks praegune presidendi valimise kord hingusele (3) Poliitikudebüüt 92-aastaselt Koeru, Rakke ja Lüganuse sundliitmine jäi jõusse Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast Karilaid lubab enne riigikogu valimisi arutelu e-valimiste üle Lepe Pärnu lennujaama remondiks sai allkirjad Majandus Intervjuu: Eesti üritab turris Euroopat lepitada (2) Välismaa PERSOON. Katalaanide vabastaja külvab segadust (2) May püüdis dramaatilise kõnega Johnsoni väljaütlemisi siluda Vastastikused süüdistused ei vaibu Arvamus Mart Laar: Eesti eesistumise sümboliks saab magav Merkel (43) Lauri Mälksoo: Kataloonia, rahvusvaheline õigus ja Eesti (63) Tõnis Oja: kaks panka korraga (1) Erkki Bahovski: tarkuse algus (13) Postimees 1927. aastal: tudengid saavad oma haigekassa Juhtkiri: klaarime selle asja ära! Kätlin Konstabel: arusaamatud ja imelised õpetajad Kultuur Eesti teater, mis sa teed? (1) Südame sõnum hõbedas ja puus Sport Gert Dorbek treenerist onust: nüüd kontrollib ta paremini, millal kõva häält teha Tänak tulevast hooajast: valikuid on mitu ehk lepinguta me ei jää Noor jokker otsustas tšempionite lahingu saatuse Reis Reisimise tulevikuks saavad juturobotid ja liitreaalsus Transnistrias käik on kui reis ajas tagasi Tartu Täna algab Tartu linna kaasava eelarve ideede hääletus Kinnisvaraportaalid kubisevad eksitavate aadressidega kuulutustest (3) Valimised on käes, Tartus saab tänasest sedeli kasti lasta kuues jaoskonnas Küsimus kandideerijatele: kas olete Tartu külje alla plaanitava tselluloositehase rajamise poolt või vastu? Jõgeva põhikooli asub juhtima tartlane Kellel ma hääle annassi Selle aasta parimaid hoidiseid poest osta ei saa Soomlaste suur pidu on ka meie pidu Väljapanek käib mööda meie moeteed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastastikused süüdistused ei vaibu

4 min lugemist
Belgia eurosaadikud Anneleen Van Bossuyt (vasakul), Mark Demesmaeker (keskel) ja Helga Stevens eile Euroopa Parlamendis Kataloonia lipuga. Kõik nad kuuluvad Uus-Flaami Allianssi, mille nägemuses peaks Belgia liikuma kahe eraldi riigi tekkimise suunas. FOTO: Jean-Francois Badias/AP/Scanpix

Kui enne pühapäevast hääletust lubas Kataloonia iseseisvusmeelne president Carles Puigdemont, et jah-sõna võidu korral kuulutatakse piirkond iseseisvaks 48 tunni jooksul, siis seda pole veel juhtunud. Eile ütles Puigdemont usutluses BBC-le, et ta kuulutab iseseisvuse välja selle nädala lõpus või järgmise nädala alguses.

Tellijale Tellijale

Enne peab aga seisukoha võtma Kataloonia kohalik parlament, kus on enamuses iseseisvust pooldavad jõud. Puigdemonti juhitava valitsuse esindaja Jordi Turull ütles uudisteagentuuri AFP vahendusel teleintervjuus, et häälte lugemisega hakatakse ühele poole saama, misjärel esitatakse tulemused Kataloonia parlamendile, kes hääletab seejärel iseseisvuse väljakuulutamise üle. Ühe Kataloonia rahvasaadiku sõnul toimub hääletus esmaspäeval.

Hääletuse ebaseaduslikuks kuulutanud Hispaania keskvalitsus on lubanud Kataloonia eraldumise ära hoida. Üks võimalus selleks on käiku lasta riigi põhiseaduse artikkel 155, mis lubab keskvalitsusel võtta autonoomne piirkond enda otsekontrolli alla, kui viimase võimud käituvad riigi huvide vastaselt. Puigdemont ütles BBC-le, et säärane samm oleks suur viga, mis muudaks kõike.

04.10.2017 06.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto