Sisukord
Reis
Postimees

Reisikülje nupud

2 min lugemist

EasyJet plaanib kasutusele võtta elektrilennukid

EasyJeti uue plaani edu puhul võivad tulevikus lühilennud, näiteks London-Pariis või Tallinn-Riia toimuda elektriaku toitel olevate lennukitega. Ettevõte on alustanud koostööd Ameerika Ühendriikide firmaga Wright Electric, mis arendab välja elektriaku toitel lennukeid alla kahe tunni kestvatele lendudele, vahendas Sun. See tähendab, et juba järgmise kümne aasta jooksul oleks võimalik hakata kasutama elektrilennukeid, millega väheneks nii lennukimüra kui ka kütusekulu.

4 sammu, kuidas kontrollida lutikate olemasolu hotellitoas

  • Ära pane kohvrit põrandale. Pane see kas kõrgemale riiulile või isegi vanni.
  • Alusta detektiivitööga. Vaata voodis tekkide-linade alla ja uuri põhjalikult madratsit. Täiskasvanud lutikad, nende munad ja koored on palja silmaga nähtavad.
  • Jätka otsinguid. Vaata üle pehme mööbel, eriti õmbluskohad. Võid taskulambiga vaadata ka voodipeatsi taha – valguse peale peaksid seal peituvad putukad põgenema.
  • Hävita tüütud seltsilised. Kui oled lutikad reisilt siiski kaasa toonud, siis töötle reisirõivaid kuumas kuivatis ja probleem peaks olema lahendatud.

Pariisi sündroom niidab jalust ainult jaapanlasi

Nii kirjandus kui ka Hollywoodi filmid on tekitanud Pariisi ümber maagilise aura, mis ei ole tegelikkusega erilises kooskõlas. Pariisi sündroomiks nimetatakse ekstreemset kultuurišokki või psühholoogilist seisundit, mis esineb peaaegu ainult linna külastavate Jaapani turistide seas, vahendas news.com.au. Jaapani suursaatkond Prantsusmaal saadab seetõttu igal aastal vähemalt tosin turisti tagasi koju ja on avanud isegi 24 tunni abiliini Pariisi sündroomi all kannatavatele jaapanlastele.

Üks suuremaid müsteeriume sai palju selgemaks

Lihavõttesaare kuulsad Moai kujud on sajandeid olnud teadlastele müstika. Kuidas on võimalik, et selle pisikese saare elanikud olid suutelised 900 tohutu suurt kivikuju oma kohale liigutama? Kui eurooplased külastasid 18. sajandil esimest korda Rapa Nuid, elas saarel vaid 1500–3000 inimest. See tundus ilmselgelt liiga vähe, et kujusid välja tahuda, transportida ning oma kohale tõsta, vahendas Lonely Planet. Hiljutiste uuringutel käigus tehti kindlaks, et saare maksimaalne elanike arv pidi küündima 17 500 inimeseni, mis muudab kivikujude valmistamise ja liigutamise juba palju võimalikumaks.

Number

28 000 euro

eest viib Londoni luksusreisifirma Black Tomato reisihuvilise tundmatusse kohta, et ta seal ära eksiks. Proovireisid toimunud näiteks Mongooliasse, Svalbardi ja Guyanasse.

Elamusturism Alpides: ehita endale ise iglu

Nüüdsest on võimalik reisida Prantsuse Alpidesse, ehitada endale iglu ning veeta seal öö. Elamus saab alguse juhendatud matkaga kohta, kus on iglu ehitamiseks kõige paremad võimalused, vahendas Lonely Planet. Õigeid ehitusviise ning vastavalt lume kvaliteedile vajalikke eritehnikaid õpetab giid kohapeal, tänu millele saab ehitada endale turvalise iglu, kus öö ära magada. Pärast õhtusööki tähistaeva all saab külastaja minna oma iglusse, et end siis sooja magamiskoti sisse mässida ja uinuda.

Seotud lood
04.10.2017 06.10.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto