Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.10.2017
Eesti Ministeeriumi idee järgi läheks praegune presidendi valimise kord hingusele (3) Poliitikudebüüt 92-aastaselt Koeru, Rakke ja Lüganuse sundliitmine jäi jõusse Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast Karilaid lubab enne riigikogu valimisi arutelu e-valimiste üle Lepe Pärnu lennujaama remondiks sai allkirjad Majandus Intervjuu: Eesti üritab turris Euroopat lepitada (2) Välismaa PERSOON. Katalaanide vabastaja külvab segadust (2) May püüdis dramaatilise kõnega Johnsoni väljaütlemisi siluda Vastastikused süüdistused ei vaibu Arvamus Mart Laar: Eesti eesistumise sümboliks saab magav Merkel (43) Lauri Mälksoo: Kataloonia, rahvusvaheline õigus ja Eesti (63) Tõnis Oja: kaks panka korraga (1) Erkki Bahovski: tarkuse algus (13) Postimees 1927. aastal: tudengid saavad oma haigekassa Juhtkiri: klaarime selle asja ära! Kätlin Konstabel: arusaamatud ja imelised õpetajad Kultuur Eesti teater, mis sa teed? (1) Südame sõnum hõbedas ja puus Sport Gert Dorbek treenerist onust: nüüd kontrollib ta paremini, millal kõva häält teha Tänak tulevast hooajast: valikuid on mitu ehk lepinguta me ei jää Noor jokker otsustas tšempionite lahingu saatuse Reis Reisimise tulevikuks saavad juturobotid ja liitreaalsus Transnistrias käik on kui reis ajas tagasi Tartu Täna algab Tartu linna kaasava eelarve ideede hääletus Kinnisvaraportaalid kubisevad eksitavate aadressidega kuulutustest (3) Valimised on käes, Tartus saab tänasest sedeli kasti lasta kuues jaoskonnas Küsimus kandideerijatele: kas olete Tartu külje alla plaanitava tselluloositehase rajamise poolt või vastu? Jõgeva põhikooli asub juhtima tartlane Kellel ma hääle annassi Selle aasta parimaid hoidiseid poest osta ei saa Soomlaste suur pidu on ka meie pidu Väljapanek käib mööda meie moeteed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast

1 min lugemist
Suurõppuse Siil lõpurivistusel osales neli korda rohkem mehi kui tavaliselt paraadidel kaitseväelasi. FOTO: Meelis Meilbaum, mil.ee

Kaitseminister Jüri Luik (IRL) allkirjastas määruse, mille järgi osaleb tuleval aastal õppekogunemisel 7520 reservväelast ning kuni 400 vabatahtlikku, teatas kaitseministeerium. Järgmisel aastal toimub teist korda ka suurõppus Siil, millest võtab kava järgi osa 6808 reservväelast. Lisaks korraldab kaitsevägi õppekogunemisi kuni 502 reservväelasele.

Tellijale Tellijale

Luik sõnas, et õppekogunemised teenivad eesmärki kontrollida ja alal hoida sõjaaja üksuste valmisolekut. «Reservõppekogunemised moodustavad olulise osa riigikaitsest, aidates säilitada reservväelaste väljaõppe taset ning arendada kaitseväe reageerimisvõimet. Õppekogunemistel osalevad reservväelased sümboliseerivad ühtset valmisolekut kaitsta oma riiki ja rahvast,» lausus Luik.

Tuleval aastal toimuvad õppekogunemised kaheksas jaos. Üldjuhul kutsutakse reservteenistusse kolmes etapis: esmalt ohvitserid, siis allohvitserid ning viimasena reakoosseis. Õppekogunemistele võidakse ohvitsere, allohvitsere ja reakoosseisu kutsuda eri aegadel korduvalt.

04.10.2017 06.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto