P, 25.09.2022

Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast

BNS
Suurõppusest Siil võtab osa ligi 7000 reservväelast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurõppuse Siil lõpurivistusel osales neli korda rohkem mehi kui tavaliselt paraadidel kaitseväelasi.
Suurõppuse Siil lõpurivistusel osales neli korda rohkem mehi kui tavaliselt paraadidel kaitseväelasi. Foto: Meelis Meilbaum, mil.ee

Kaitseminister Jüri Luik (IRL) allkirjastas määruse, mille järgi osaleb tuleval aastal õppekogunemisel 7520 reservväelast ning kuni 400 vabatahtlikku, teatas kaitseministeerium. Järgmisel aastal toimub teist korda ka suurõppus Siil, millest võtab kava järgi osa 6808 reservväelast. Lisaks korraldab kaitsevägi õppekogunemisi kuni 502 reservväelasele.

Luik sõnas, et õppekogunemised teenivad eesmärki kontrollida ja alal hoida sõjaaja üksuste valmisolekut. «Reservõppekogunemised moodustavad olulise osa riigikaitsest, aidates säilitada reservväelaste väljaõppe taset ning arendada kaitseväe reageerimisvõimet. Õppekogunemistel osalevad reservväelased sümboliseerivad ühtset valmisolekut kaitsta oma riiki ja rahvast,» lausus Luik.

Tuleval aastal toimuvad õppekogunemised kaheksas jaos. Üldjuhul kutsutakse reservteenistusse kolmes etapis: esmalt ohvitserid, siis allohvitserid ning viimasena reakoosseis. Õppekogunemistele võidakse ohvitsere, allohvitsere ja reakoosseisu kutsuda eri aegadel korduvalt.

Märksõnad
Tagasi üles