Küsimused:

1. Täna 90 aastat tagasi suri Tartus üks eesti kirjanduse tähtkujusid, eesti kunstiväärtusliku näitekirjanduse üks rajajaid, Eesti Ajakirjanike Liidu esimene auliige. Kirjanduslukku on ta lisaks oma teostele läinud veel pseudonüümide kasutamisega. Neid oli tal üle 150. Abram Haimekvitsh Perlstein, Haimke Josselowitsch Rosenstein, Harju Hans, Hiiu-taat Hallpää, Jaan Vaglaraud, Kalja-Pärt on vaid mõned näited. Kellest on jutt?

2. See umbes Tartu-suurune ning ka -vanune Hollandi linn on tuntud Euroopa suurima juustuturu poolest, mida on seal korraldatud juba alates 1622. aastast. Mis linn?

3. Nende tuntud toodete tänapäevase tootmistehnoloogia leiutas 1795. aastal Prantsuse armee ohvitser Nicolas-Jacques Conté, nende tööstuslikule tootmisele pani aluse Johann Lothar Freiherr von Faber 1839. aastal. Ka Eestis on neid toodetud, viimati väidetavalt 1952. aastal Pärnu Suusavabrikus. Mis toode?

4. Millised on kolm suurimat elundit inimkehas?

5. Kes kuulsatest riigimeestest on öelnud: «Mulle meeldivad sead. Kõik koerad vaatavad sulle alt üles. Kõik kassid ülevalt alla. Ainult siga vaatab sind kui võrdset.»

Vastused:

1. August Kitzberg. Tuntumad pseudonüümid Tiibuse Jaak, Pipramäe Tõnu, Vana Tuuletallaja.

2. Alkmaar.

3. Pliiatsid.

4. Konkurentsitult suurim on nahk, järgnevad maks ja aju.

5. Sir Winston Leonard Spencer Churchill.

    Tagasi üles