Sisukord
Eesti
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ministeeriumi idee järgi läheks praegune presidendi valimise kord hingusele

4 min lugemist
Meenutus kurva näoga riigikogu fraktsioonijuhtide ja Kersti Kaljulaidi kohtumisest mullu 28. septembril, kui valimiskogus oli riigipeavalimised nurjunud. Kaljulaid valiti presidendiks riigikogus 3. oktoobril. FOTO: Liis Treimann

Ilmselt on vähe neid inimesi, kes ei mäletaks eelmise aasta piinavalt pikka, kuuenda vooruni kestnud presidendivalimisi, mille tulemusena sai musta hobusena vabariigi presidendiks Kersti Kaljulaid. Olenemata sellest, milline on hinnang Kaljulaidi tööle, valitses vähem kui aasta tagasi üldsuses seisukoht, et senist presidendivalimiste korda tuleb muuta. Justiitsministeerium esitas eile riigikogule ettepaneku, kuidas seda teha võiks.

Tellijale

Uue ettepaneku järgi oleks keskne tegelane valijameeste kogu, mis oleks ainuke presidenti valiv organ. See tähendab, et kaoksid senised kolm valimisvooru riigikogus, kuid riigikogu liikmetel säiliks siiski võimalus presidenti valida.

Väljapakutud idee järgi moodustaks valijameeste kogu 101 riigikoguliiget ning 422 valijameest kohalike omavalitsuste volikogudest. See tähendab, et näiteks Tallinnast tuleks senise kümne valijamehe asemel 30 valijameest, Tartust 20, 16 linnast või vallast kümme valijameest ning ülejäänutest viis või kaks, vastavalt suurusele. Ka kõige väiksemad vallad saaksid senise ühe valijamehe asemel kaks, mis tähendab, et edaspidi läkitaksid oma saadiku pealinna nii kohalik koalitsioon kui ka opositsioon.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto