Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (2) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (2) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (2) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (4) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (9) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (9) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (5) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (1) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (3) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Aas: valimismöllu taandudes on koostöö Tallinnas lihtsam, kui arvatakse

2 min lugemist
Taavi Aas FOTO: Mihkel Maripuu

«Lugesin meie konkurentide kangeid kinnitusi, kuidas nad üldse ei taha Keskerakonnaga koostööd teha. See pole meie tee. Keskerakond on alati olnud valmis koostööks, kui see on võimalik. Kuid nagu mitmed aastad näitavad, oleme võimelised tegutsema ka üksi, kui see on vajalik,» kirjutab tegevlinnapea Taavi Aas (Keskerakond).

Eelseisvate valimiste peaküsimus pole see, mida veel kinni panna, likvideerida, lõpetada. Jutuga Tallinna TV sulgemisest või tasuta ühistranspordi lõpust kaugele ei jõua. Vaja on luua, ehitada, rajada, avada.

Inimesi huvitavad muudatused linnaruumis. Nagu arvamusküsitlused näitavad, toetavad nad Reidi tee rajamist, mis loob mereäärse promenaadi ja jalgrattateed. Kui teeme kellegagi koostööd, on see üks võtmeküsimusi. Sadamast peab saama välja kesklinna läbimata.

Meile on keskne idee uue, jalakäijatesõbraliku peatänava loomine osale Narva maanteest ja Pärnu maanteest. Kõnniteed lähevad laiemaks, autod peavad ruumi loovutama. Loodetavasti meeldib see kavand kõigile volikogu jõududele.

Meile on koostöökoht teiste erakondadega linnahalli ehitus. Mereäärne ala vajab väärtustamist ja elluäratamist. Nii Tallinna vanad kui ka noored vajavad uut kontserdipaika, konverentsikeskust. Linnahall tähendab ka mereäärseid, hea vaatega kohvikuid.

Ma loodan koostööle ka Gonsiori ning Kunderi tänava uuendamisel, mis algab juba järgmisel aastal. Gonsiori tänav saab uue muutsuunaraja – hommikul linna, õhtul Lasnamäe poole. Kunderi tänavale tekib lai jalgrattarada kui Ülemisteni.

Kindlasti peab säilima tasuta ühistransport. See on Tallinna edulugu, mida jäljendab juba mitu linna, viimati Bratislava. Ma ei nõustu kriitikaga, et liinivõrgud on ajast ja arust, kuid kindlasti saab siin kuulata ettepanekuid ja täiendused on vajalikud näiteks Ülemiste suunal, mis areneb kiirelt. Tallinna Linnatranspordi ASi erastamisest juttu ei tule – erafirma eesmärk on kasum, mitte tasuta teenus. Kui ühistransport on tasuta, siis kasutavad inimesed seda meelsamini ja tekib vähem ummikuid.

Linnameedia osas on koostöökohti kindlasti veel, sest hiljutises Postimehe videointervjuus lubas Raivo Aeg, et linnaosalehed võiksid ilmuda kaks kuni neli korda kuus. Praegu ilmuvad need korra kuus. 

Meie jaoks on üks koostöö eeldusi see, et konkurendid suhtuvad Tallinna inimestesse võrdselt. Palju on olnud vastandumist stiilis «eestlaste Tallinn ja venelaste Tallinn», «eestlaste kandidaat ja venelaste kandidaat». Tegelikult on vaid üks Tallinn, mida tuleb arendada.

Soovitan ka oma konkurentidel oma valimisaegset korruptsiooniretoorikat tagasi tõmmata, sest see kahjustab tervikuna nii Tallinna kui ka Eesti huve. Eesti positsioon rahvusvahelises korruptsioonitajumise indeksis on viimasel neljal aastal pidevalt tõusnud, koguni 12 koha võrra ja kindlasti esindab see ka Tallinna. Sellisel taustal rääkida Tallinnast kui väga korrumpeerunud kohast peletab investoreid eemale. Lugupeetud IRL, kui kardate korruptsioonimaine pärast, siis ärge pange korruptsiooni eest karistatud inimest oma Pirita esinumbriks.

Muidu usun ma aga, et kui valimismöll taandub, on koostöö lihtsam, kui arvatakse. Märgid sellest on juba praegu näha.

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto