Sisukord
Persoon
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (40) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (2) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (4) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (4) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin

12 min lugemist
  • Oleg Sapožnini lesk meenutab enam kui pool sajandit kestnud abielu.
  • Legendaarsest jalgrattavõistluste kohtunikust ilmus elulooraamat.
Virve Sapožnin oma südalinna korteri mälestusi täis elutoas. FOTO: Mihkel Maripuu

Oleg Sapožnin lahkus igavikuteele kolm aastat tagasi. Nüüd on kirjastus Post Factum üllitanud rahvusvahelise tasemega jalgrattavõistluste kohtunikust, energeetikust, olümpia purjespordiregati peakorraldajast ja filharmoonia juhist põhjaliku ning rikkalikult illustreeritud elulooraamatu «Oleg Sapožnin – lõputu rahutuur». Milline oli see karismaatiline mees aga eraelus ja abikaasana, seda teab kõige paremini Virve Sapožnin, kellega koos veedeti kaugelt üle poole sajandi.

Tellijale

Virve Sapožnin lubab intervjuueelsel päeval end meie tuleku puhul korralikult lille lüüa, kuid kohe saab selgeks, et mingit erilist lillelöömist see sarmikas ja nooruslik naine ei vajagi. Selgeks saab seegi, et huumorimeelega on tal kõik kõige paremas korras ning et see proua oskab elust siirast rõõmu tunda. «Alzheimer, mine ära, kõtt!» teeb ta kätega tõrjuvaid liigutusi, ja kujuteldav härra Alzheimer kuulabki sõna. Õigupoolest polegi teda vaja karta, sest mälu on vitaalsel proual kadestamisväärne. Tundub, et ta mäletab peale aastakümnetetaguste sündmuste isegi hetki ja värve.

Südalinna ruumikat korterit ilmestavad Aapo Puki maalitud Oleg Sapožinini portree, klaasuksega kapi täis suveniire ja trofeesid ning haruldane ja kõlatäiuslik Steinway klaver, millele on asetatud kümned ja kümned perepildid. Perenaine valab tumevioletsetesse tassidesse kohvi ega unusta märkida, et see serviis on nende pulmakink.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto