Sisukord
Arter
Tänane leht
07.10.2017
Eesti Venelaste uus taktika on droonilennud (7) Paikuse vallavanemale ei piisa 37 779 eurost Jääkarude tähe all Lõputu vaidlus lapse pärast on ummistanud kohtud (11) Välismaa Kahetsusest ei pruugi iseseisvuslastele piisata Teflon Doni proovikivi Kalašnikovi kultuur valmistab Pakistanile peavalu Nobeliga rõhutati tuumaohu suurust Arvamus Risto Berendson: kaameraga zombid (4) Juhtkiri: vanad vaimud on pinnale tõusmas (12) 11. käsk peapiiskopile (31) Panganduse maale viija Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Kersti Kaljulaid – mõtlev seeneline (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Kultuur Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Aja auk. Ihamasin EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Sport Tänak jätkab jahti esikohale maailma parimatel asfaltteedel POSTIMEES PORTUGALIS Gibraltar võõrustab Eestit tühermaal, kus sõitnud ka Ott Tänak (8) Karl Kruuda jäi viimasena Hyundai kohast ilma Reim Eesti koondislase vigastusest: midagi väga hullu olla ei tohiks Tarbija Kartulisortide seas valikut jagub AK Vikerkaar loeb. Üksikisiku valikud ja võimalused allakäigu ajastul Raharöövi rakkerühm Hull professor une kallal «Venemaa on suur ja tal on raske muutuda» (41) Oh, sõbrad põdrad (1) Aja auk. Ihamasin Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Tehnokraatlik ajastu on lõppenud, Euroopa Liidu kodanikud nõuavad sõnaõigust (5) Artemi Troitski: poiss, kes mängis isu täis (3) Arter Kuhu minna Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on (3) Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima Horoskoop Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu? (2) Mehed taastavad hiilgust oma vanal alal Lillkapsa tähetund saabub ahjus «Narcosi» 3. hooaeg – nauditav, aga vähem verine VIDEO! Treeni koos titaga! Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin Moenädal toob üheksa üllatust VIDEO! Moelooja Kristian Steinberg: Iluideaale loovad inimesed, kes ei võta vastutust Kas Lada näoga WRC? Tänakute võistlusautol on varuks mitu üllatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu?

4 min lugemist
Esimese ülesastumise Tom Jonesina tegi Valter Soosalu vanavanemate juures muru niites. «Masin mürises valjult ja mõtlesin, et proovin, kuidas kõlab mu hääl pärast äsjast häälemurret. Kui muru niidetud, tuli vanaisa ja hakkas pisarsilmil mu lauluhäält kiitma. Kuna laulsin «Sexbombi», ise sel hetkel vaid 13-aastane, olin tema härdast reaktsioonist väga üllatunud. FOTO: Liis Treimann/Postimees

Eelmise pühapäeva õhtuni ei teadnud suurem osa Eesti rahvast Valter Soosalust mitte mõhkugi. Kuigi võinuks. Nimelt võib see noormees võtta esimest korda elus kätte flöödi ja esitada paari tunni pärast «Titanicu» südantlõhestava teemaloo. Aga sama hästi võib ta venna palvel süldipeol ette kanda «kaks setti halvimaid laule läbi aegade». Teate ju küll: «O-ne-ne, oo-ne-ne-nene…»

Tellijale Tellijale

Televisiooni, rokk- ja kolemuusika kõrval jagub Soosalul aega ka klassikale, nii on ta 2. novembril Einojuhani Rautavaara soomekeelse koguöise jumalateenistuse «Vigilia» ettekande solist. Mis tekitab muidugi õigustatud küsimuse: mida pärglit on ühist saates «Su nägu kõlab tuttavalt» 400 000 eestlase nina all Tom Jonesina rinnakarvade välgutamisel ja ooperilauluõpingute sihtotstarbelisel kasutamisel?!

Soosalu enda sõnul on asi maitses: «Ma olen diplomeeritud koorijuht, aga kas see tähendab, et peaksin piirama oma silmaringi ja tegevust ainult klassikalise muusikaga? Tegemist on küll tuhandeaastase traditsiooniga, aga just selle pärast lauldakse ka religioossetel teemadel, mis suurt osa inimestest ei puuduta, ja keeles, mida tänapäeval enam keegi ei räägi. Pean ju hoolitsema selle eest, et mu töö annaks mulle nii palju, et saaksin seda siis teistele tagasi anda.»

06.10.2017 09.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto