Sisukord
Arter
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (17) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (2) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (10) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu?

4 min lugemist
Esimese ülesastumise Tom Jonesina tegi Valter Soosalu vanavanemate juures muru niites. «Masin mürises valjult ja mõtlesin, et proovin, kuidas kõlab mu hääl pärast äsjast häälemurret. Kui muru niidetud, tuli vanaisa ja hakkas pisarsilmil mu lauluhäält kiitma. Kuna laulsin «Sexbombi», ise sel hetkel vaid 13-aastane, olin tema härdast reaktsioonist väga üllatunud. FOTO: Liis Treimann/Postimees

Eelmise pühapäeva õhtuni ei teadnud suurem osa Eesti rahvast Valter Soosalust mitte mõhkugi. Kuigi võinuks. Nimelt võib see noormees võtta esimest korda elus kätte flöödi ja esitada paari tunni pärast «Titanicu» südantlõhestava teemaloo. Aga sama hästi võib ta venna palvel süldipeol ette kanda «kaks setti halvimaid laule läbi aegade». Teate ju küll: «O-ne-ne, oo-ne-ne-nene…»

Tellijale

Televisiooni, rokk- ja kolemuusika kõrval jagub Soosalul aega ka klassikale, nii on ta 2. novembril Einojuhani Rautavaara soomekeelse koguöise jumalateenistuse «Vigilia» ettekande solist. Mis tekitab muidugi õigustatud küsimuse: mida pärglit on ühist saates «Su nägu kõlab tuttavalt» 400 000 eestlase nina all Tom Jonesina rinnakarvade välgutamisel ja ooperilauluõpingute sihtotstarbelisel kasutamisel?!

Soosalu enda sõnul on asi maitses: «Ma olen diplomeeritud koorijuht, aga kas see tähendab, et peaksin piirama oma silmaringi ja tegevust ainult klassikalise muusikaga? Tegemist on küll tuhandeaastase traditsiooniga, aga just selle pärast lauldakse ka religioossetel teemadel, mis suurt osa inimestest ei puuduta, ja keeles, mida tänapäeval enam keegi ei räägi. Pean ju hoolitsema selle eest, et mu töö annaks mulle nii palju, et saaksin seda siis teistele tagasi anda.»

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto