E, 16.05.2022

Aasta ettevõtte haare ulatub Malaisia ja Jordaaniani

Siiri Liiva
, reporter
Aasta ettevõtte haare ulatub Malaisia ja Jordaaniani
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2017. aasta noore ettevõtja tiitel läks Kristel Kruustükile, kes ehitab üleilmset tarkvaratestijate võrgustikku Testlio.
2017. aasta noore ettevõtja tiitel läks Kristel Kruustükile, kes ehitab üleilmset tarkvaratestijate võrgustikku Testlio. Foto: Sander Ilvest

Eile õhtul Nordea kontserdimajas 17. korda välja antud aasta ettevõtte tiitel läks seekord 2002. aastast tegutsevale lennukihooldusettevõttele Magnetic MRO, kes kuulutati ka aasta parimaks eksportivaks ettevõtteks Eestis.

«Me jäämegi rahvuslikust lennufirmast halama, kui me ei vaata Eesti lennunduse suuremat pilti ja neid võimalusi, mida see tööstusharu meile pakub,» rääkis märtsis Tallinna lennuväljal tegutseva Magnetic MRO juht Risto Mäeots. Kuigi Nordica on Mäeotsa sõnul igati head tööd teinud, võiks lennundus kui tööstusharu Eesti majandusse senisest tunduvalt rohkem panustada.

2014. aastani nime Air Maintenance Estonia all tegutsenud Magnetic MRO pakub lennukite remonti ja hooldust. Ettevõte eksportis 2016. aastal 37 riiki. 2016. aastal tuli ettevõte turule brändiga Engine Stands 24, mis pakub lennukite mootorihällide renti, ostu ja müüki veebi kaudu.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles