Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.10.2017
Eesti Venelaste uus taktika on droonilennud (7) Paikuse vallavanemale ei piisa 37 779 eurost Jääkarude tähe all Lõputu vaidlus lapse pärast on ummistanud kohtud (11) Välismaa Kahetsusest ei pruugi iseseisvuslastele piisata Teflon Doni proovikivi Kalašnikovi kultuur valmistab Pakistanile peavalu Nobeliga rõhutati tuumaohu suurust Arvamus Risto Berendson: kaameraga zombid (4) Juhtkiri: vanad vaimud on pinnale tõusmas (12) 11. käsk peapiiskopile (31) Panganduse maale viija Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Kersti Kaljulaid – mõtlev seeneline (10) Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Kultuur Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Ene Pajula veste: mammi loodab, et laste huvid seatakse alati esikohale (4) Aja auk. Ihamasin EKI keelekool: ihu, veri ja sea nina Sport Tänak jätkab jahti esikohale maailma parimatel asfaltteedel POSTIMEES PORTUGALIS Gibraltar võõrustab Eestit tühermaal, kus sõitnud ka Ott Tänak (8) Karl Kruuda jäi viimasena Hyundai kohast ilma Reim Eesti koondislase vigastusest: midagi väga hullu olla ei tohiks Tarbija Kartulisortide seas valikut jagub AK Vikerkaar loeb. Üksikisiku valikud ja võimalused allakäigu ajastul Raharöövi rakkerühm Hull professor une kallal «Venemaa on suur ja tal on raske muutuda» (41) Oh, sõbrad põdrad (1) Aja auk. Ihamasin Nädala plaat. Jay-Z politiseerimine Peeter Langovitsi tagasivaade: nurgakivi Tallinna Manhattanile Birute Klaas-Lang: ülikoolide mõte ja eesti keel (6) Martin Mölder: tulevikupoliitika – pessimistlik kompositsioon (221) Tehnokraatlik ajastu on lõppenud, Euroopa Liidu kodanikud nõuavad sõnaõigust (5) Artemi Troitski: poiss, kes mängis isu täis (3) Arter Kuhu minna Neeme Raud: hea, et Ameerikas jänestega kõik korras on (3) Bisletti olümpiastaadion on näinud maailmarekordeid talvel ja suvel Koolipingist kohaliku omavalitsuse volikogu valima Horoskoop Kes on Tom Jonesina tuntud Valter Soosalu? (2) Mehed taastavad hiilgust oma vanal alal Lillkapsa tähetund saabub ahjus «Narcosi» 3. hooaeg – nauditav, aga vähem verine VIDEO! Treeni koos titaga! Virve Sapožnin: olen õnnelik, et selle mehega koos olin Moenädal toob üheksa üllatust VIDEO! Moelooja Kristian Steinberg: Iluideaale loovad inimesed, kes ei võta vastutust Kas Lada näoga WRC? Tänakute võistlusautol on varuks mitu üllatust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1899. aastal: kuidas karjääri teha? Õpetlik lugu Prantsusmaalt

1 min lugemist
Patrice de Mac Mahon, Prantsusmaa president aastatel 1873-1879 FOTO: Prantsusmaa Rahvusraamatukogu (Bibliothèque Nationale de France, BNF)

Rubriigist «Seda ja teist». Ühest kavalast ammetnikust jutustavad Prantsuse lehed järgmise loo: Kord tuli Mac Mahon, kui ta veel vabariigi president oli, kuhugi ammetimajasse, mille valitsuse üle temale kaebtusi oli saadetud, ja jäi öösel sinna.

Hommiku tõusis ta ikka väga vara ülesse ja puhastas, nagu eht soldat, ise oma riideid. Nii ka siin. Ammetnik, keda tumedad aimamised mitte magada ei lasknud, nägi seda omast aknast, mis ammeti maja kohas oli.

Ta tegi akna lahti ja hakkas ka oma kuube harjama. «Oi, kas Teie nii vara üles tõusete?» hüüab Mac Mahon. «Iga päev, presidendi herra,» kostis ammetnik. «Ja Teie puhastate ise oma riideid?» «Ses tükis olem ma soldat.»

Mõlemad harjavad edasi. «Kuulge õieti,» hüüab president, «tulge natuke minu poole.»

Silmapilk oli ammetnik sääl ja oskas ennast nii armsaks ja targaks teha, et talle paari nädali pärast kõrgem ja suurem koht anti. Iga kord kui jutt tema pääle tuli, ütles Mac Mahon: «Jah, see on üks pagana mees, ta on ikka oma asja juures ja tõuseb vara ülesse.» 7.10.1899

Seotud lood
06.10.2017 09.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto