Sisukord
Haridus
Tänane leht
09.10.2017
Eesti IRL tahab Tallinnas blokki Keskerakonna vastu (4) Elu Eestimaa veerel – Illuka ja Tõstamaa Võimu kuritarvitanud pürivad taas piruka ligi (16) Süüdi mõistetud, süüdistuse saanud või kohtu all «Meie pole korruptante kaitsnud!» (1) Majandus Balti LNG fiasko maksab miljard eurot (22) POSTIMEHE INTERVJUU Finnairi piirkonnajuht: terrorismioht viib Aasia turistid Pariisi asemel Kopenhaagenisse Välismaa Rikkuritest ministrid söövad USA maksumaksja raha Donetski vaegnägijad on jäänud pimedusse Kataloonia võib autonoomiast ilma jääda (1) Arvamus Aet Annist: homoseksuaalsus – müüte ja fakte (67) Tegevlinnapea meedianõuniku vastulause: lame sõim munitsipaalpolitsei aadressil (2) Krista Kodres: milleks linnahalli üldse kaitsta? (6) Juhtkiri: volikogu meepott meelitab isegi süüdimõistetuid (2) Postimees 1932. aastal: ebaõiged teated – rahvusvaheline hädaoht Sirje Niitra: kui internetti pole (1) Henrik Roonemaa: miks ma ei ostaks Facebooki logoga kondoome Kultuur Semper: tunne on ülev NO99 viis Berliini vanima kontserdimaja 21. sajandisse (2) Mihkel Poll – pool aastat omas mahlas küpsenud Sport MM-pileti said veel kolm riiki Põlvat lahutas täiuslikust mängust vaid õnnelik lõpp Tiitlijaht Hispaanias: M-Sport võitis, Tänak kaotas (1) Julgete otsuste jalgpalliaasta Süüdi on kõik teised ehk kuidas Ferrari ja Vettel tiitli maha mängisid Sten Sokk: ääremängijad peaksid rohkem teravust looma Hollandi MM-rong lahkus, Horvaatia plindris, Island uue ime lävel Tartu Ebapüsivad pagulaspered kurnavad Tartu koole (13) Meelis Kaldalu: me ei hakka volikogus lihtsalt striptiisi tegema (1) Ootamatult popp kool avas uued klassid Legendaarne sportlane kavatseb sünnipäeva puhul rekordeid purustada (1) Milleks majale seinad, kui piisab katusest Püha Maarja rahva raamatute seeria lõppes lugemikuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ootamatult popp kool avas uued klassid

2 min lugemist
  • Seitsme aastaga sada last juurde saanud Sillaotsa kool avas juurdeehitise.
Neljanda klassi lapsed läksid nii õhinasse, et asusid kohe tahvlile kirjutama, miks neile uus klassiruum meeldib. Pea kõik põhjendused algasid sõnaga «parim». FOTO: Kristjan Teedema

Kelle klassi see lillevaas panna, kas kolmandasse, neljandasse, viiendasse klassi või matemaatikaklassi? Sillaotsa kooli direktori Karin Küti küsimuse peale tõusis kooli fuajees kõrvulukustav rõõmukisa: «Meie! Meie!»

Karin Kütt FOTO: Kristjan Teedema

Kirevaid kobarroose täis vaasi saatis reedel koolile naabervalla Melliste algkool-lasteaed klausliga, et vaas ei tohi kunagi lilledest tühjaks jääda. Karin Kütt otsustas, et eks ta ostab siis vaase juurde, et kõigis uutes klassiruumides, mis reedel pidulikult avati, oleks alati särav lillekimp.

Kuna Sillaotsa kooli õpilaste arv on viimase seitsme aasta jooksul uskumatus tempos kasvanud, ei jäänud Haaslava vallal muud üle kui nende laste ära mahutamiseks koolimaja suuremaks ehitada.

Kõikjalt pigistas

Seni kasutas kool klassidena kõikvõimalikke ruume, näiteks üks klass pidi toimetama väikeses saalis. Nüüd sai lisaks mitmele muule ruumile vabaks nii saali kui ka vana tööõpetusklassi. Viimasesse ehitab kool uued tualetid, sest õpilaste hulga tormilise kasvuga on peale klassiruumide muudki hädavajalikku tarvis laiendada. Vana tööõpetusklassi teise ruumi tuleb kodundusklass.

Sillaotsa kooli uus majaosa. FOTO: Kristjan Teedema

Kütt tõdes, et lapsi tuleb kooli aina juurde. Juba on teada, et järgmisel õppeaastal alustab kooliteed oma 30 last, nii et esimesi klasse tuleb avada kindlasti kaks. Aasta pärast peaks Sillaotsa koolis olema lapsi 180 ringis ja kui sama tempo jätkub, pole 200 õpilase piirgi kaugel. See tähendab, et õpetajate tubagi jääb peagi väikeseks.

Peamine põhjus, miks pered üha enam oma lapsi just siia kooli panevad, peab direktor Sillaotsa kooli ja Roiu lasteaia ühendamist seitse aastat tagasi, misjärel lasteaia koolieelikute rühm hakkas toimetama kooli­majas.

Nii on lastel ja peredel tee kooli juba selge ja üha vähem vanemaid veab oma lapsi üle 17 kilomeetri kaugusele Tartusse kooli. Lisaks on vald korraldanud bussiliine vastavalt vajadusele ümber nii, et kõik lapsed saaksid kodu lähedalt bussiga kooli.

Laenuraha toel

«Seitsme aastaga on meile juurde tulnud sada last. Seitse aastat tagasi ei osanud me küll seda mõelda, veel vähem oskasime mõelda uuest majast,» rääkis direktor. Ta lisas, et kasvanud pole mitte ainult kooliteed alustavate laste arv, vaid ainuüksi sel aastal tuli vanematesse klassidesse juurde 10 uut õpilast.

Viimast nädalat Haaslava vallavanema ametis olev Priit Lomp rääkis, et kooli juurdeehitise tegemiseks tuli vallal võtta laenu. «Riik annab toetust ainult koolide sulgemiseks, mitte laiendamiseks,» tõdes ta. Juurdeehitis läks vallale maksma umbes 535 000 eurot. Selle raha eest said endale päris oma klassiruumid 3., 4. ja 5. klassi lapsed, lisaks valmis uus matemaatikaklass ja tööõpetusklass, kokku 380 ruutmeetrit uusi kooliruume.

Praegu käib veel ka kooli siseõue rajamine, kus hakkavad toimuma õuesõppe tunnid ja vahetundides on lastel võimalus värskes õhus viibida.

Kolmanda klassi poisid Mirko Marjak (vasakult), Kelvin-Trevor Luts ja Kristjan Nõmme ei varjanud oma suurt rõõmu uuest klassist. FOTO: Kristjan Teedema
Seotud lood
07.10.2017 10.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto