Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (15) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (8) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (15) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (26) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (18) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (14) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tegevlinnapea meedianõuniku vastulause: lame sõim munitsipaalpolitsei aadressil

2 min lugemist
Mupo sinise-kollase-valge-kirjud Jeepid. FOTO: Tairo Lutter

Postimehe tegevtoimetaja Margus Mihkelsi arvamusloost saime teada, et maailm on idioote täis, Tallinna linnavalitsusega eesotsas, munitsipaalpolitsei takkapihta. Ajakirjanikule valmistas viha Raku järve ääres metsa alla pandud prügi («Lolluse võidukäik», PM 29.09).

Paistab, et ajakirjaniku debatikultuuri esimeseks reegliks on kedagi idioodiks nimetada. Kuna olen Tallinna linnavalitsuse töötaja ja lävin tihedalt munitsipaalpolitseiga, siis mõne sõnaga sellest, millest siis meiesuguste «idiootide» maailm koosneb.

«Selle asemel, et «tasuta» ühistranspordis «jäneseid» jahtida, võiks mupo püüda tõelisi kahjureid,» kirjutab Mihkels. «Näiteks neid, kes prügi parkidesse, mere äärde või järvekallastele – võimalusel ka nende sisse – loobivad.»

Kui ta oleks tutvunud selle tööga, mida ebaseadusliku prügistamise osas juba tehakse, oleks ta teada saanud, et prügistamise osas tehakse pea iga päev mõni otsus.

Üle kolmesaja prügitrahvi

Sellel aastal on munitsipaalpolitsei teinud jäätmeseaduse alusel trahve ligi 23 000 euro eest ja 325 korral.

Jah, kindlasti on kohti, kuhu pole munitsipaalpolitsei silm veel jõudnud, see on ressursi küsimus. Selleks, et ebaseaduslike prügiladustamistega võidelda, peaks munitsipaalpolitsei õigused olema märksa suuremad, kasvõi selleks, et prügistaja vajadusel kinni pidada. Praegu paraku on munitsipaalpolitsei õigused väiksemad kui eraturvafirma omad.

Kas trammide ja busside kontroll on «idiootsus»? Neli aastat tagasi otsustas suur osa valijatest tänase linnavõimu kasuks just nimelt selle põhjal, et tallinlastele lubati tasuta sõitu ühistranspordis. Veel kord – tasuta sõitu lubati Tallinna elanikele. Mitte kõigile.

Vähe on otsuseid, mille taga oleks suurem rahva mandaat. Tallinn on selle poliitikaga võitnud juurde tuhandeid, isegi kümneid tuhandeid elanikke.

Asjatundmatu kriitika

Levib hüpotees, et validaatorid bussides-trammides ei mängi mitte mingit rolli. Nende ridade kirjutamise ajal räägib Tallinna pressikonverentsil TTÜ liikluse ja logistika professor Dago Antov värskest ühistranspordi uuringust, mille sisu koosneb suuresti validaatorite infost. Postimehe tarkasid kohal pole.

Mihkelsi jutt stiilis «buss sõidab ju niikuinii, milleks valideerida» on lahmimine, sest seda, kas buss sõidab antud liini mööda, langetatakse sõitjate arvu põhjal. Rumalat juttu saanuks vältida, kui eelnevalt inimestega veidi rääkida.

Munitsipaalpolitsei ülesanne on üldine turvalisus, mitte üksnes valideerimiskontroll, ja seda ka ühistranspordis. Kui meie riigis nähakse abipolitseinike kutsumisega nii palju vaeva, siis jääb arusaamatuks, miks ei hinnata munitsipaalpolitseinike panust.

Mupo juht on täna inimene, kes on oma elust üheksa aastat kulutanud Eesti politseinike harimiseks. Kui tema on null, kes siis veel võiks linna turvalisusest midagi jagada?

Seotud lood
    19.02.2020 20.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto