Sisukord
Eesti
Tänane leht
10.10.2017
Eesti Haldusreformiga muutub paarisaja tuhande pere aadress (2) Swedbank võttis ekslikult ligi 7000 kliendi kontolt raha Lätis terendab Kremli-meelne valitsus (19) Keskfraktsioon kaldub toetama kooseluseaduse tühistamist (2) Keskerakond soojendab lepingut edasi (3) Eesti lühiuudised 10.10 Majandus Eestlased jätavad kasutamata oktoobrist avanenud tuluteenimise võimaluse (2) Rumalate otsuste uuring tõi Nobeli auhinna (4) Välismaa Prantsusmaa katalaanid tunnevad solidaarsust ja ärevust (2) Kõigi pilgud on täna Carles Puigdemontil (1) Koalitsioonikõnelused võivad takerduda Arvamus Vastukaja: Ahto Lobjakas lugegu piiblit (28) Urmas Viilma: suud täis ehk Kas kirikus võib olla usuvabadus (80) Juhtkiri: hoolsus – väga hea, käitumine – eeskujulik (21) Postimees 1923. aastal: rahvuslik park Virumaale Evelyn Kaldoja: ugriaktsendiga president printsessi ei mängi (16) Tiina Kaukvere: mille poolest ma sinust parem olen? (6) Kultuur Värske kõrgrõhkkond eesti kirjanduses Sport Rammo: hea et Katalooniast tulema sai, enne kui tuurid jälle üles võetakse Joonas Tamm sai kübaratriki järel põneva sõnumi Kalevi peatreener ilmetusest: kogenud mängijad tegid rumalaid otsuseid Rallimeeste elutähtsad abilised said kiita Clijstersi ettekuulutus aitas Halepi esinumbriks Tervis Hoia oma magusahammast tagasi: ka tervislike magustajatega ei saa liialdada Tartu Elva linn võtab viimasel minutil üle kahe miljoni laenu 150 aasta eest elanud tartlased saavad endale virtuaalse kodu Porgandid kasvasid tänavu erakordselt jändrikud «Rakett 69» pardal säranud 17-aastane koolipoiss: saates on suur roll vedamisel Kui minevik koputab uksele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haldusreformiga muutub paarisaja tuhande pere aadress

1 min lugemist
Kuigi sihtnumbrid ei muutu, tuleb aadressi kirjutamisel edaspidi olla hoolikam, et kiri õigesse postkasti jõuaks. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Ligi paarsada tuhat Eesti peret peavad selgeks õppima uue koduse aadressi, sest haldusreformi käigus muutuvad nii omavalitsusüksuste kui ka asulate nimed.

Tellijale Tellijale

«Haldusreformi tõttu teiseneb käesoleva aasta oktoobris-novembris erakordselt suur hulk aadresse,» ütles maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Muutub ligi 200 000 elukoha aadress; kui arvestada ka hoonestamata ja mitteelukondlike hoonetega maaüksusi, siis on muutuvaid aadresse üle 400 000. Kokku on Eestis 1,2 miljonit aadressi.

Nii suure hulga aadressiandmete muutuse tingib asjaolu, et pärast haldusreformi jääb Eestisse alles 79 kohalikku omavalitsust: 15 linna ja 64 valda. Reformi käigus muutub 11 maakonna piir, muutuvad ka paljude külade nimed, enamik neist Saare- ja Võrumaal, sest ühes omavalitsuses ei või olla mitut samanimelist küla.

09.10.2017 11.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto