Sisukord
Eesti
Postimees
12.10.2017
Eesti Palju õnne E-valimiste rekord jääb aastateks löömatuks (1) Kes tahab saada Tallinna linnapeaks? Autokoolide liidu raha voolab juhi erafirmadesse (6) Majandus Millised ärihuvid on Sõõrumaal Tallinna linnaga? (5) Wal-Mart panustab jõuliselt e-kaubandusse Välismaa Välismaa lühiuudised 12.10.2017 KOHALIK VAADE. Endistest sõltlastest said diilerid Maailm ootab ärevusega Trumpi reaktsiooni Iraani tuumaleppele (1) Kataloonia iseseisvus muutus Schrödingeri kassiks (2) Arvamus Jüri Adams: valimisvõitlus, kooseluseadus ja riigikogu töö (8) Postimees 1931. aastal: mood käib uue asjalikkuse teed Mihkel Mutt: Eesti poliitiline kõht (41) Kaivo Kopli: Karl ja Bodo ootasid seda suudlust 40 aastat (13) Juhtkiri: umbusaldus e-hääletusele põrus rängalt (4) Priit Pullerits: kartuse võidukäik (6) Kultuur Klaas puhast vett pragunevas mäluasutuses Mehed, me oleme päästetud! Sport Eesti korvpalliklubide eurohooaeg sai juba läbi Rahvusvaheline spordikohus tegi Venemaa jaoks ebameeldiva otsuse Kommentaar: jalgpalli peab Eesti mängima peaga Tartu Kandideerivad vallajuhid teevad kaks päeva enne valimisi maksumaksja raha eest rahvale tasuta peo (1) Turg sai viimase lihvi kaheteistkümnendal tunnil Pahur reisija: sain Elroni rongis teada, et ma polegi üliõpilane (4) Lapsed õpivad lustiga kiusuvaba tarkust (1) Tartlased käisid aktiivselt valimas Lugu kiusamisest, mis polnudki kiusamine Kas hariduslike erivajadustega lapsed peaksid õppima tavakoolis? (1) Kas Tartu vajab trammi? (1) Miks ja kuidas peaks jätkuma Tartu piiride laiendamine? Kõigepealt olid kulp, piip ja viisud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

E-valimiste rekord jääb aastateks löömatuks

2 min lugemist
KOV volikogu valimised - eelhääletamine FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

Eesti e-valimiste ajaloos sündis eile järjekordne rekord, sest nii andis oma hääle 186 034 inimest. See tähendab, et kahe aasta tagust üldist rekordit 176 329 ületati 9705 häälega ning nelja aasta tagust kohalike valimiste rekordit 133 662 hääletajat 52 72 häälega. Tugevast häälte arvu kasvust hoolimata on tõenäoline, et järgnevatel valimistel seda rekordit ei ületata.

Tellijale

Selle põhjuseks on asjaolu, et järgmistel valimistel kehtib teistsugune seadus. Nimelt lubas senine seadus e-valimistel kesta seitse päeva ning see reegel kehtis ka seekordsetel valimistel. Ent praeguse valitsuskoalitsiooni soovil otsustati, et edaspidi saab hääletada e-valimistel ainult kolme päeva jooksul – nagu ka eelvalimistel paberhäälega.

Tartu Ülikooli vanemteaduri, valimiskäitumise eksperdi Mihkel Solvaku sõnul näitab senine kogemus, et e-valimiste perioodi esimesel ja viimasel päeval on valimisaktiivsus kõige suurem. Näiteks anti 2015. aasta riigikogu valimistel esimesel päeval 21 protsenti ja viimasel päeval 19 protsenti kõigist e-häältest. See tähendab, et ülejäänud viie päeva jooksul anti kokku 60 protsenti e-häältest ehk umbes 100 000 häält. Ent kui suur hulk sellest kaoks, kui esimese ja viimase päeva vahele jääkski vaid üks päev?

11.10.2017 13.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto