Sisukord
Jalgpall
Postimees
12.10.2017
Eesti Palju õnne E-valimiste rekord jääb aastateks löömatuks (1) Kes tahab saada Tallinna linnapeaks? Autokoolide liidu raha voolab juhi erafirmadesse (6) Majandus Millised ärihuvid on Sõõrumaal Tallinna linnaga? (5) Wal-Mart panustab jõuliselt e-kaubandusse Välismaa Välismaa lühiuudised 12.10.2017 KOHALIK VAADE. Endistest sõltlastest said diilerid Maailm ootab ärevusega Trumpi reaktsiooni Iraani tuumaleppele (1) Kataloonia iseseisvus muutus Schrödingeri kassiks (2) Arvamus Jüri Adams: valimisvõitlus, kooseluseadus ja riigikogu töö (8) Postimees 1931. aastal: mood käib uue asjalikkuse teed Mihkel Mutt: Eesti poliitiline kõht (41) Kaivo Kopli: Karl ja Bodo ootasid seda suudlust 40 aastat (13) Juhtkiri: umbusaldus e-hääletusele põrus rängalt (4) Priit Pullerits: kartuse võidukäik (6) Kultuur Klaas puhast vett pragunevas mäluasutuses Mehed, me oleme päästetud! Sport Eesti korvpalliklubide eurohooaeg sai juba läbi Rahvusvaheline spordikohus tegi Venemaa jaoks ebameeldiva otsuse Kommentaar: jalgpalli peab Eesti mängima peaga Tartu Kandideerivad vallajuhid teevad kaks päeva enne valimisi maksumaksja raha eest rahvale tasuta peo (1) Turg sai viimase lihvi kaheteistkümnendal tunnil Pahur reisija: sain Elroni rongis teada, et ma polegi üliõpilane (4) Lapsed õpivad lustiga kiusuvaba tarkust (1) Tartlased käisid aktiivselt valimas Lugu kiusamisest, mis polnudki kiusamine Kas hariduslike erivajadustega lapsed peaksid õppima tavakoolis? (1) Kas Tartu vajab trammi? (1) Miks ja kuidas peaks jätkuma Tartu piiride laiendamine? Kõigepealt olid kulp, piip ja viisud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kommentaar: jalgpalli peab Eesti mängima peaga

3 min lugemist
Jalgpalli mängides on Eesti põhiline relv paratamatult nutikas ja tulemusele orienteeritud ning tarbetuid dogmasid eirav mõtlemine, sest mängijate valiku või tehniliste oskuste poolest on meil Euroopas keeruline esirinda tõusta. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti jalgpallikoondise MM-valiksari tuleb hinnata korralikuks. Meeskond kuulus loosimisel neljandasse tugevusgruppi ja neljanda kohaga alagrupp ka lõpetati. Koht sai kaitstud. Hõisata pole mõtet, aga kui võrrelda naabritega, siis nii Lätil, Leedul kui ka Soomel läks kehvemini. Ent keskendugem endale ja sellele, kuidas saaks edaspidi ise paremini.

Tellijale

Eesti vaieldamatult suurim saavutus, EM-valiksarjas play-off’i ehk 20 parema sekka jõudmine 2011. aasta kevadel õnnestus mitme asjaolu perfektse kokkulangemise tõttu. Eesti meeskonna liikmete kooslus klappis peaaegu ideaalselt toonase peatreeneri Tarmo Rüütli nägemusega ning tekkinud sünergia toel suudeti teha tulemusi, mis liidetavate summast mitu korda suuremad.

Järgmiseks valiksarjaks oli kõik muutunud: kuigi mängijad olid sisuliselt kõik samad, olid mingid pisiasjad paigast nihkunud ja harmooniat enam ei tekkinud. Selge tõestus, et äsja ideaalselt töötanud mudel ei toimi enam. Vanad raamid olid kasutud. Lõppenud MM-valiksari meenutas taas, et Eesti peab olema valmis igal hetkel ükskõik kui kindlana tunduvad raamid kohe pilbastama.

11.10.2017 13.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto