AINULT TELLIJALE

Eesti korvpalliklubide eurohooaeg sai juba läbi

Tartu Ülikooli meeskonna raudvara Janar Talts piirdus eile Türgi klubi vastu kõigest kuue punktiga.

Olgugi et uus hooaeg on alles kaunikesti noor, pole Eesti klubisid neljas eurosarjas enam ükski mäng ees ootamas. Kui BC Kalev/Cramo euroteekond Meistrite liigas lõppes kaks nädalat tagasi, siis Tartu Ülikooli meeskond kaotas eile Europe Cupi teise eelringi korduskohtumises Türgi eelmise hooaja 13. klubile Büyükcekmecele 68:73 (35:34). Kahe mängu kokkuvõttes jäädi vastastele alla 14 punktiga.

Eilset korduskohtumist Tartu Ülikooli kergejõustikuhallis (korvpalliareenil toimub juurdeehitus) alustas kodumeeskond üheksapunktilisest kaotusseisust. Sarnaselt esimese mänguga tegid Priit Vene hoolealused mängule hea stardi ning haarasid Steven Cooki järjestikuste korvide abil hetkeks juba 10-punktilise eduseisu, mis tähendas kahe mängu kokkuvõtteski, et olime juhtima asunud.

Esimesel poolajal mängisid türklased aga allapoole oma võimeid. Kümnest teele saadetud kaugviskest ei tabanud külalised ainsatki. Kui kolmandal veerandil lõpuks visked sisse kukkuma hakkasid, kasvas vahe hetkega kümnele punktile. Tartul õnnestus mäng lõpetada viiepunktilise kaotusega, ent edasipääsu ei toonud selline skoor isegi n-ö õnneliku kaotajana (kümnest teise ringi kaotajast said kolm paremat punktide vahe võrdluses samuti põhiturniirile).