Sisukord
Ilu & mood
Postimees
14.10.2017
Eesti Kuriteosüüdistusega vallajuht vabanes usinalt varast Veronika sai järglase Vürtsijaht läti keeles Elupõlisel õpetajal täitub 70 aastat koos armastatud ajalehega Trammiteel kasvav muru tõmbab autosid magnetina ligi (7) Välismaa Vanaldased juhid hoiavad Jaapanit hirmuhaardes Donaldi nädal Reportaaž: Liikumine Ida-Ukraina vaenupoolte vahel (7) Arvamus Juhtkiri: hääletaja on ära teeninud austuse Malaisia p(r)ohmakas (7) Donaldi nädal Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Edasi 1990. aastal: nädalapersoon: Jevgeni Udovik Lauri Hussar: pole kedagi valida? (22) Suur küsitlus: Postimehe kolumnistid hindavad valimiskampaaniat (4) Võlujänesega võidule Kultuur Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha Rummus testitakse tulevikku EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Sport Postimehe videod: Tänaku stiilinäited Saaremaa rallilt Kes võtaks Saaremaa ralli korraldamise enda peale? Vaimu treeninud suusahüppaja läheb olümpiale väga kõrgete eesmärkidega Mart Soidro: kellega võiks Paul Kerest praegustest tippudest võrrelda? (1) Surmasuust võitmatuks kuldmedalistiks (1) VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Tallinn Trammiteel kasvav muru tõmbab autosid magnetina ligi (7) Tarbija Tarbija lühiuudised Spetsialistid aitavad valida: millist sülearvutit vajad sina? AK Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Vikerkaar loeb. Prohvet Ervin Mees, kes napsas loodusteadlastelt ökoloogia leiutamise au Katse olla Kremlist punasem (11) Ürgema kindakirjade iidne sära Teater teatri vastu – võidab publik Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Rummus testitakse tulevikku Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Hullumeelse projekti tunnistajaks: Postimees käis Prantsusmaal paigas, millest võib saada kõige kuumem punkt Universumis (7) Arter Annika Laats - katkine ja puudulik maailmaparandaja (46) K-popi abil Korea ülikooli (1) Tehnoloogiline rõõm Helsingi olümpiastaadion, meile kõige lähemal asuv olümpiamängude peaareen Kuhu minna Horoskoop Moenädala pärlisadu Filmiarvustus «Palju õnne surmapäevaks»: naljakas õudus Moekuninganna kroonitud! VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Seakõrva Ordu õpetab elama Justin Petrone: metsa seenele (3) VALIMISED: oled sa nänninoolija, gruupi või keegi teine? (1) Pannkook vähese vaevaga Nissan tahab, et uus Leaf oleks enamat kui ainult elektriauto. Kuidas nii? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moekuninganna kroonitud!

3 min lugemist
TFW 2017 / Kuldnõela võitja / Kristina Viirpalu FOTO: Erlend Štaub

Kuldnõelaga pärjati Kristina Viirpalu – silmapaistev meister, kes on Eesti iidsed motiivid glamuurses võtmes laia maailma lennutanud. Üksmeelne ülevoolav aplaus Tallinn Fashion Weeki saalis kinnitas, et vähe on siinmail disainereid, kes vääriks seda mainekaimat moeauhinda rohkem kui tema.

Tellijale Tellijale

Disainerid, kes oma ideid couture-käsitöö vormis väljendavad, tunduvad tihti hõljuvat kusagil kõrgel pilvepiiril, kättesaamatud ja kauged. Seda enam soojendas südant Viirpalu seekordne etteaste, mis algas humoorika, siira ja samas ääretult stiilse muinasjutuga lapsepõlves tema traksipükstele ilmunud jänesest. Mõni naeris, teine pühkis pisara, kõik olid liigutatud. Moe esimene eesmärk on üllatada, pakkuda ootamatut. Kui selle kõrval õnnestub ka vaatajate südameni jõuda, on tegu tõelise meisterlikkusega. «Jäneselugu on võetud elust enesest,» selgitab Viirpalu ise. «See ongi minu lugu, ise panin selle kirja.» Disaineriks kasvamise legendi pildus autor muretult ka huumorit, isegi killukese eneseirooniat, sest kõigil tugevatel naistel on üks ühine joon – nad julgevad ja oskavad ka iseenda üle naerda.

Tõdegi jõuab paremini kohale, kui seda liiga tõsiselt ei võeta. Näiteks targa jänese salanõu, mis ütleb, et talje tuleb teha sinna, kus see tegelikult on, ei leia tänapäeva moeilmas sugugi alati rakendust. Küll aga oleks armas uskuda, et eesti rahvusmustritel ja käsitöötehnikatel on maagiline jõud. Kes siis ei tahaks maailma paremaks ja ilusamaks muuta, kasutades vaid inimsõbralikke naturaalseid kangaid, põlvi nõrgaks võtvalt meisterlikke tikandeid ja kohalike meistrite käsitööd!

13.10.2017 16.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto