Sisukord
Arter
Postimees
14.10.2017
Välismaa Vanaldased juhid hoiavad Jaapanit hirmuhaardes Donaldi nädal Reportaaž: Liikumine Ida-Ukraina vaenupoolte vahel (7) Arvamus Juhtkiri: hääletaja on ära teeninud austuse Malaisia p(r)ohmakas (7) Donaldi nädal Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Edasi 1990. aastal: nädalapersoon: Jevgeni Udovik Lauri Hussar: pole kedagi valida? (22) Suur küsitlus: Postimehe kolumnistid hindavad valimiskampaaniat (4) Võlujänesega võidule Kultuur Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha Rummus testitakse tulevikku EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Sport Postimehe videod: Tänaku stiilinäited Saaremaa rallilt Kes võtaks Saaremaa ralli korraldamise enda peale? Vaimu treeninud suusahüppaja läheb olümpiale väga kõrgete eesmärkidega Mart Soidro: kellega võiks Paul Kerest praegustest tippudest võrrelda? (1) Surmasuust võitmatuks kuldmedalistiks (1) VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Tallinn Trammiteel kasvav muru tõmbab autosid magnetina ligi (7) Tarbija Tarbija lühiuudised Spetsialistid aitavad valida: millist sülearvutit vajad sina? AK Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Vikerkaar loeb. Prohvet Ervin Mees, kes napsas loodusteadlastelt ökoloogia leiutamise au Katse olla Kremlist punasem (11) Ürgema kindakirjade iidne sära Teater teatri vastu – võidab publik Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Rummus testitakse tulevikku Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Hullumeelse projekti tunnistajaks: Postimees käis Prantsusmaal paigas, millest võib saada kõige kuumem punkt Universumis (7) Arter Annika Laats - katkine ja puudulik maailmaparandaja (46) K-popi abil Korea ülikooli (1) Tehnoloogiline rõõm Helsingi olümpiastaadion, meile kõige lähemal asuv olümpiamängude peaareen Kuhu minna Horoskoop Moenädala pärlisadu Filmiarvustus «Palju õnne surmapäevaks»: naljakas õudus Moekuninganna kroonitud! VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Seakõrva Ordu õpetab elama Justin Petrone: metsa seenele (3) VALIMISED: oled sa nänninoolija, gruupi või keegi teine? (1) Pannkook vähese vaevaga Nissan tahab, et uus Leaf oleks enamat kui ainult elektriauto. Kuidas nii? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Annika Laats - katkine ja puudulik maailmaparandaja

17 min lugemist
  • «Ma olin ontlik laps, aga minulgi tuli mõista, et olen katkine ja puudulik.»
  • «Kirikuõpetajaks olemine on tohutu eesõigus, ma pole seda saanud oma õigusest.»
  • «Meie asi on püüda, et me ei teeks teise inimese elu veel raskemaks.»
Risti koguduse õpetaja Annika Laats. FOTO: Liis Treimann

Päev, mil me lähme Risti koguduse õpetaja Annika Laatsiga intervjuud tegema, on iseäranis vihmane ja pime. Fotograafi soovil pildistame enne, kui räägime, sest vihm ei näi lõppevat, kuid vähenegi päevavalgus kaob kiiresti. Aga ka kogu pildistamise aja me muudkui räägime. Kohtume esimest korda, kuid ma saan kätte tervitused Annika Laatsi abikaasalt, kes oli ülikoolis mu dogmaatika õppejõud.

Tellijale Tellijale

Kalmistult kirikusse ja kirikust läbimärjana pastoraati jõudnuna otsime kõigepealt kohvimasinat ja sooja. Nüüd, kui ma ei pea enam pildistamiseks valgustit käes hoidma, võin diktofoni käima panna.

«Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sügavalt oma lapsepõlvest,» ütleb Annika Laats, kelle esinemine möödunud nädalal ETV saates «Suud puhtaks» suurt tähelepanu pälvis. «Olen jõudnud siia, kuhu olen jõudnud, sest lapsepõlvest saadik, kogu oma elu olen ma saanud tohutult palju armastust. Tingimusteta armastust – vanematelt, vanavanematelt ja vanavanavanematelt. Sellist, et kui ma nüüd mõnikord unetutel öödel sellele mõtlen, tuleb mul tänutundest pisar silma. Mu vanemad on selle pooleteise nädala jooksul üsna palju muretsenud, aga ma olen neile öelnud, et mõelge kõigele sellele headusele, milles ma kasvanud olen – ma polekski saanud teistmoodi teha.»

13.10.2017 16.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto