Sisukord
Eesti
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (8) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna kümme aastat tagasi avati Tartus Jaama 14 Tartu Linnamuuseumi filiaalina Laulupeomuuseum. Eesti on Euroopa muuseumide rikkaim maa 100 000 elaniku kohta. Mitu muuseumi (koos filiaalidega) on meie koduriigis?

2. Ta on mänginud nii Karl Suurt kui ka Läti Henrikut, nii Urmas Alenderit kui ka Norra printsi Fortinbrasi. Tema suu läbi sisendati Eesti Vabariigi 99. aastapäeva auks Estonias korraldatud pidulikul kontserdil kuulajatele, et «meite ööbik on tänavu mujale lännu». Kellest jutt?

3. Täiuslik arv on arv, mis võrdub oma pärisjagajate, see tähendab endast erinevate jagajate summaga. Vaid kaks korda saab inimese vanuseks olla täiuslik arv. Mis arvud need on?

4. Selles miljonilinnas viib üle linna läbiva jõe kaheksa silda. Linnas korraldatakse muusikafestivali «Kaheksa silda». Eriline on linna sildade värv, mille firmalt Bayer AG tellis 1929. aastal toonane linnapea, hilisem Saksamaa Liitvabariigi liidukantsler Konrad Hermann Joseph Adenauer. Mis linn?

5. Üks tuntud pank tegi omal ajal hea tunnuslause «Head mõtted saavad teoks!». Tigusid on meil Eestimaal omajagu ja kõik nad kannavad kodu seljas. Suurim neist (suurima kojaga) on viinamäetigu (Helix pomatia). Kes on selles mõõduvõtmises teisel kohal?

Vastused:

1. 255.

2. Sergo Vares.

3. 6 (6 = 1 + 2 + 3) ja 28 (28 = 1 + 2 + 4 + 7 + 14).

4. Köln. Festival Acht Brücken, sillavärv Kölner Brückengrün (Kölni sillaroheline).

5. Kiritigu (Arianta arbustorum).

Seotud lood
    14.02.2020 16.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto