Sisukord
Eesti
Postimees
19.10.2017
Eesti Kuidas kohtumaja ehitanud ukrainlastele kott pähe tõmmati (4) Veel kaks abilinnapead peeti kinni «Aktuaalse kaamera» töötajad pole rahul uue juhtimisstiiliga (56) Majandus Probleem või palagan – Tuleva möllab jälle (1) 30 aastat mustast esmaspäevast Välismaa Trump lõikas sügava haava USA ja Iraani suhetesse Eestlased peavad ELi kuulumist kasulikuks Võimud kahtlustavad süütamist Pürenee põlenguile andsid hoogu ilmaolud ja inimlik rumalus Rootsi erukindral: Venemaa pole NSVL (2) Arvamus Jürgen Ligi: Ratase valitsuse eelarvepoliitika on vastutustundetu (17) Mart Raudsaar: hundid nailonnahas (9) Juhtkiri: erakonnad suhtuvad korruptsiooni lõdvalt (4) Jüri Ratas: Euroopa seisab teelahkmel (3) Postimees 1929. aastal: idee – pakiveoteenus raudteele Aarne Mäe: nuga südamesse Kultuur Age Juurikas annab välja oma esimese sooloalbumi Eesti fookusega Luksemburgi filmifestival tõi kohale isegi presidendi Dumpingu raamatukogu (6) Sport Tänaku karjääris lõppeb üks ajajärk Inglismaa klubide uus tulemine – aga kui kauaks? Reis Kargetel Teravmägedel matkamiseks on vaja vintpüssi ja arktikakoera (1) Tartu Korruptsioonikahtlus viis abilinnapead arestimajja Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna fännidel keelati Rocki sümbolite kasutamine (1) Netiporno murrab jõhkralt laste tegudesse (4) Miljon kilomeetrit läbi kolistanud tramm pidas Tartus vastu mõne aasta (2) Põltsamaa saab viivituste kiuste järgmisel aastal purustustehase Muusika kõlab uue pere leidnud laste heaks Näituseteoste hulgas leidub fotosid, maale ja müürijuppe Mõtlemapanev näitus räägib elurikkuse hääbumisest Ardo Ran Varres: linnale müraarhitekt? Enriko Talvistu: Tartu turuhoone uues kuues, aga ikka vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna kümme aastat tagasi avati Tartus Jaama 14 Tartu Linnamuuseumi filiaalina Laulupeomuuseum. Eesti on Euroopa muuseumide rikkaim maa 100 000 elaniku kohta. Mitu muuseumi (koos filiaalidega) on meie koduriigis?

2. Ta on mänginud nii Karl Suurt kui ka Läti Henrikut, nii Urmas Alenderit kui ka Norra printsi Fortinbrasi. Tema suu läbi sisendati Eesti Vabariigi 99. aastapäeva auks Estonias korraldatud pidulikul kontserdil kuulajatele, et «meite ööbik on tänavu mujale lännu». Kellest jutt?

3. Täiuslik arv on arv, mis võrdub oma pärisjagajate, see tähendab endast erinevate jagajate summaga. Vaid kaks korda saab inimese vanuseks olla täiuslik arv. Mis arvud need on?

4. Selles miljonilinnas viib üle linna läbiva jõe kaheksa silda. Linnas korraldatakse muusikafestivali «Kaheksa silda». Eriline on linna sildade värv, mille firmalt Bayer AG tellis 1929. aastal toonane linnapea, hilisem Saksamaa Liitvabariigi liidukantsler Konrad Hermann Joseph Adenauer. Mis linn?

5. Üks tuntud pank tegi omal ajal hea tunnuslause «Head mõtted saavad teoks!». Tigusid on meil Eestimaal omajagu ja kõik nad kannavad kodu seljas. Suurim neist (suurima kojaga) on viinamäetigu (Helix pomatia). Kes on selles mõõduvõtmises teisel kohal?

Vastused:

1. 255.

2. Sergo Vares.

3. 6 (6 = 1 + 2 + 3) ja 28 (28 = 1 + 2 + 4 + 7 + 14).

4. Köln. Festival Acht Brücken, sillavärv Kölner Brückengrün (Kölni sillaroheline).

5. Kiritigu (Arianta arbustorum).

Seotud lood
    18.10.2017 20.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto