Sisukord
Kultuur
Tänane leht
13.10.2017
Eesti Uuring: Tartus juhib endiselt Reformierakond, sotsid teised, IRL tõuseb Keskerakond lähedal absoluutsele enamusele (3) Sügisvetega sarnastes oludes ühes taktis Eesti vanim seilav purjekas leidis koha Lennusadamas Eesti lühiuudised 13.10 Taavi Rõivas: see on mu elu valusam õppetund Majandus Käsitööõlle buum hakkab läbi saama (1) Tuhat lugu magusas purgis Välismaa Välismaa lühiuudised 13.10.2017 Hispaanlased näitasid rahvuspäeval ühtsust Ukraina sõjatsooni all käib vilgas veinitegu Tillersoniga võistelda soovinud Trump sattus naerualuseks USA lahkub UNESCOst Parthenoni marmor jääb ka Brexiti järel Ühendkuningriiki Arvamus Hannes Luts: parem ühendus lennujaamaga – kas tõesti? (2) Ardo Ojasalu: korruptsioon kui ühiskonna rooste (2) Aarne Mäe: sõnu valimata (1) Juhtkiri: tavaline pidu, tavaline häbi (5) Postimees 1937. aastal: pärle Nõukogude valimisidüllist (1) Avo-Rein Tereping: meie vald Eesti viie õnnelikuma sekka! (2) Andrus Karnau: millest loobute, ettevõtjad? Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Kirjanike Liit 75 Kultuur Moeauhinnad jagatud: Kuldnõela võitis glamuur, Hõbeda kallistav pehmus Sport Espe jätkab siiski Eesti sprindilootuste treenimist Avo Keel: luban vähemalt ühe salmi Läti hümnist selgeks õppida Tänakut ootab hullumeelne päev Tallinn Keskerakond lähedal absoluutsele enamusele (3) Eesti vanim seilav purjekas leidis koha Lennusadamas AK Avo-Rein Tereping: meie vald Eesti viie õnnelikuma sekka! (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti Kirjanike Liit 75 Tartu Valimispeod peetakse enamasti kesklinnas Küttearve sunnib sohu jõhvikale (2) Kaasava eelarve võiduprojekt toob Emajõe äärde uued liikumisrajad ja romantilise roositiigi (2) Pildid: lasteaialapsed said uudistada, kuidas käib töö kohalikus juustutööstuses Millal saavad tartlased tasuta ühistranspordi? Kas on õige ehitada raamatukogu kõrvale Vabaduse puiestee äärde parkimismaja? Kuidas saaks Tartu siin oleva tarkuse raha teenima panna? Küsitlus: millised on esimesed muljed uuenenud turuhoonest? Tableti asemel liikumisretsept: sind ootab treener ja treeningrühm Perearst: esimesed liikumisretsepti saajad on olnud rõõmsalt üllatunud Estraadiraadio kuulajail kipub väga kergesti tuju tõusma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Estraadiraadio kuulajail kipub väga kergesti tuju tõusma

2 min lugemist
Estraadiraadios mängivad Artur Kiik (esireas vasakult, tromboon), Vallo Mänd (trompet), ansamblijuht Tanel Aavakivi (trompet) ja Priit Sootla (klahvpillid) ning Margus Tammemägi (tagareas vasakult, perkussioon), Andrus Lillepea (trummid), Karl Laanekask (kitarr) ja Indrek Mällo (bass). FOTO: Mihkel Maripuu

​Estraadiraadio lainepikkuste otsija jääb jänni, sest sellist raadiojaama lihtsalt ei ole olemas. Muusikahuvilised teavad aga niisuguse nimega ansamblit, mis oma esimese avaliku esinemise tegi kevadel kümme aastat tagasi vanas Genialistide klubis. Juba tollest ajast on paljudel meeles, et bändi kuulamisel läks tuju üsna ruttu rõõmsaks.

«Proovidega ja repertuaari kokkupanekut alustasime vist novembris 2006,» meenutas ansamblijuht ja trompetist Tanel Aavakivi. «See oli sel ajal, kui ma ehitasin maja ja olin lapsepuhkusel. Tahtsin vahelduseks mingi ansambli luua.»

Kümnes aastapäev

Tänavusel kevadel, täpsemalt 31. märtsil kontsertansamblina kümneaastaseks saamist tähistab bänd kontserdiga sügisel, täpsemalt täna, 13. oktoobril kell 19 ERMis Hurda saalis.

Laulis ka Mihhail Bojarski, kellel oli laval kaasas päris Volga ja ehtne tiiger, kes oleks mu peaaegu ära söönud, meenutas Tanel Aavakivi.

Estraadiraadio oli esmalt instrumentaalse suunitlusega ehk torudega rokkpoppansambel, nagu täpsustas kitarrist Karl Laanekask. Eeskujuks olid James Lasti, Herb Alperti ja Ray Conniffi juhatusel tegutsevad orkestrid. «Neid lugusid mängisimegi. Meile meeldis, aga peagi sai selgeks, et tööd on raske leida, kui meie ees ei ole ilusat lauljat,» ütles Laanekask.

Kümne aastaga on Estraadiraadio esinemisi kontsertidel ja peoõhtutel kaunistanud paljud solistid. Meestest näiteks Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Karl-Erik Taukar, Kristjan Kasearu ja Hendrik Sal-Saller ning naistest näiteks Kaire Vilgats, Gerli Padar, Susanna Aleksandra Veldi, Kaisa Lillepuu, Signe Hansen ja Liis Lemsalu.

1. detsembril, Elmari raadio sünnipäeval lisandub nimekirja Anne Veski. «Ta on meie ammune unistus,» ütles Laanekask.

Tõnis Mägiga Moskvas

Senise kõige eredamalt meelde jäänud esinemise tõi kaasa Tõnis Mägi, kes oli kutsutud detsembris 2013 Moskvasse Olümpia spordikompleksi hiigelstaadionil toimunud kontserdile «Retro FM legendid». Ta võttis kaasa Estraadiraadio.

Kavasse olid lükitud sellised oma aja tõmbenumbrid nagu Ricchi e Poveri, Rednex, Samantha Fox ja Bad Boys Blue. «Enne meid oli kavas Londonbeat,» meenutas Aavakivi. «Igal esinejal oli neli lugu. Laulis ka Mihhail Bojarski, kellel oli laval kaasas päris Volga ja ehtne tiiger, kes oleks mu peaaegu ära söönud.»

Mägi ja Estraadiraadio võeti pillimeeste mäletamist mööda väga hästi vastu, sest neil oli ainukesena pakkuda elavas esituses muusikat, teistel tuli kõik fonogrammina. Hiigelstaadionil mäng andis Aavakivi sõnul vägeva adrenaliinilaksu.

Aastapäevakontserdil täna ERMis on ansambli ees Kaire Vilgats ja Signe Hansen ning üllatusena veel keegi. Kavasse on võetud instrumentaalloomingut ja algusaastate hitte, aga samuti uusi laule.

Seotud lood
12.10.2017 14.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto