Sisukord
Arvamus
Postimees
16.10.2017
Eesti Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad Viljandi: võrdsete heitluse ühisnimetajaks olid sotsid Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL Valimisnädal tõi kaasa rekordiliselt rikkumisi Pooled saarlased jätsid hääletamata «Mihhail Kõlvart – umnõi tšelovek»* Rakvere kaldub paremale Tartut valitseb edasi Reformierakond Reformierakond tegi Viimsis puhta töö Tallinna valijaid jäid passiivseks Majandus Branson ostis Hyperloop One’i ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat? (1) Välismaa California püüab põlengutele piiri panna Seadusega pahuksis olev Petry tahab luua uue erakonna Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed Austrias on kantsleriks tõusmas 31-aastane Wunderkind (1) Arvamus Taavi Minnik: Šoti iseseisvus on tõenäolisem kui Kataloonia oma (2) Juhtkiri: päikseliselt ja väheaktiivselt Merle Jääger: kolime kõik pilve peale Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub Vahur Kersna: soolikad aurama? Mõtteid Taavi Rõivase skandaalist (31) Kultuur Kitarrivirtuoos vasakus nurgas Suri sõna «ulme» loonud eesti kirjanik (2) «Kui sind kirjanikuna väga palju sõimatakse, siis peab sinus midagi olema» Sport Pettunud Albert: see oli minu viimane Hawaii, rohkem ei jaksa siia tulla Servitil jäi üllatusest puudu 30 minutit Endale sünnipäevakingi teinud Tänak pani terve Saaremaa rõkkama Tartu kaotas Raplas Maria Šarapova 881 päeva karmi ootust ja kannatust Teadus Eesti ja Norra teadlased avastasid Arktikast hiiglasliku seenerikkuse Tartu Valimisheitlus Alatskivil: üks lubas, teine tegi ära Valimiste järel saab maast linn. Mis muutub? Viimasele minutile jäänud teeremont ajab külarahval kopsu üle maksa Raadile hiljuti rajatud asfalditehas osutus ebaseaduslikuks (3) Silma riivavaid isetekkinud kuulutamiskohti jääb linnas üha vähemaks Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal Tartu Hiie kooli tundeline lühilugu Kutsugem ellu akadeemiline pansionaat Lõpp leheföönitamisele! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub

1 min lugemist
Endine Jugoslaavia aastal 1995: kaks bosnia horvaadist sõdurit möödumas tapetud bosnia serblase laibast. FOTO: SCANPIX

Üks kolmest veel Jugoslaavia föderatsiooni kuulunud liiduvabariigist, Bosnia ja Hertsegoviina teatas eile kavatsusest sisekriisidest lõhestatud liitriigist lahku lüüa. Bosnia ja Hertsegoviina parlament võttis eile Sarajevos vastu iseseisvusdeklaratsiooni.

Vabariigi seadusandlik kogu võttis otsuse vastu peale pikki vaidlusi. Ettepanek oli laekunud Muhameedlaste Demokraatlikult Liikumiselt. Infoagentuuri TANJUG teatel jalutasid serbia rahvusest saadikud hääletamise eel saalist välja. Bosnia ja Hertsegoviina informatsiooniminister Velibor Ostojic ütles eile agentuurile Associated Press, et otsus tähendab lahkumist Jugoslaavia koosseisust.

Ostojic, kes on rahvuselt serblane, kritiseeris otsust teravalt, nimetades seda olukorda pingestavaks. Ta lisas, et rikuti vabariigi põhiseadust, mis näeb ette nii muhameedlaste, serblaste kui ka horvaatide osavõttu hääletamisprotsessist.

Septembris oli iseseisvusdeklaratsiooni vastu võtnud Makedoonia parlament. Föderatsioonist lahkumine lükati edasi rahulikumatele aegadele. Horvaatia ja Sloveenia kuulutasid end iseseisvaks 25. juunil. Veidi aja pärast puhkesid nendes vabariikides relvakokkupõrked põhirahvuse ja serbia rahvusvähemuse vahel. Horvaatias peavad rahvuskaart ja föderaalarmee juba mitu kuud veriseid lahinguid, mille tagajärjel on surma saanud üle tuhande inimese.

16.10.1991

Seotud lood
14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto