Sisukord
Eesti
Postimees
23.10.2017
Eesti Palju õnne Tüli raha pärast viis kolme süütamiseni (2) Rakvere koalitsioon igatseb tagasi kaharat kuuske (3) Pärnu ehitusplatsilt avastati taas moldovlased POSTIMEHE SUUR INTERJVUU: Ehituses käib pidev tulekahju kustutamine (1) Majandus TTÜ näitab Eesti Energiale alternatiivset tulevikku (2) Täna 20 aastat tagasi oli paljudel Eestis eriti must päev (1) Välismaa Eesti püüab täna eesistumise suurimat võitu (3) Arvamus Tiina Kaukvere: mul ei ole venelastest sõpru (12) Lugeja kiri: haldusreform toob nimesegaduse (3) Juhtkiri: jõuluinstallatsioonist loobumine oleks viga (17) Edasi 1962. aastal: rassist ähvardab Erik Gamzejev: suured Eesti linnad on Keskerakonnale loovutatud aastakümneteks (6) Kaire Uusen: kuidas parandada eestlase mainet? (5) Erkki Bahovski: viker- ja muid viise Kultuur Kultuuri lühid Sport Maailma esinumbri Julia Beljajeva argipäev – patsientide vastuvõtt (1) Marquez jõudis neljandale MM-tiitlile ülilähedale Epeenaiskonna väärtuslik õppetund Kalev/Cramo alustab Ühisliigas võtmenädalat Eesti meistrivõistluste viimastes voorudes jätkub närvidemäng Tartu Korruptsioonis kahtlustatavad abilinnapead endal süüd ei näe Menukale hommikusele rongile Tartus mugavalt ei pääse (2) Maavanem paneb vallajuhiks saades kohe ameti maha (1) Ümbrikupalga maksmine levib ka Tartumaal (2) Mitu põllumeest andis valimistel uutele vallajuhtidele silmad ette Vahur Kollom: korruptsiooni ei saa sallida Priitahtlikud ja sotsiaal-Uber Arvustus: Beatrice’i pseudoprobleemid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Eesti furieristlik uusromantiline ansambel Vennaskond alustas tegevust 1984. aastal. Esimese avaliku etteaste tegi bänd 23. oktoobril 1984 toonases Tallinna 49. keskkoolis (praegune Tallinna Arte gümnaasium). Ansambli koosseis on muutunud pidevalt, vaid üks bändi loojatest, Tõnu Trubetsky on ansamblis olnud selle algusest saati. Esimesel kontsertetteastel mängis basskitarri tulevane poliitik ja avaliku elu tegelane muudelgi aladel. Kes?

2. Harvad on need juhtumid, kui autasustatud keelduvad autasu vastu võtmast. 1997. aastal ei soovinud üks kirjamees vastu võtta Riigivapi III klassi teenetemärki, põhjuseks rahulolematus valitsuse juhtimisstiiliga, mida ta võrdles Eesti rahvale haua kaevamisega. Kes oli see kirjanik?

3. Belgia kitarrist Francis Goya (François Edouard Weyer) on salvestanud 2001. aastal ilmunud albumile «Pleased to meet You, Mr. Valgre» Raimond Valgre surematud lood. Analoogse teoga sai Goya hakkama ka Venemaal. Kes oli see vene helilooja, Nõukogude Liidu rahvakunstnik, sotsialistliku töö kangelane ning veel paljude autasude ja preemiatega tituleeritud helilooja, kelle lood Goya albumisse mängis?

4. Enim maailmakarikaetappe võitnud meestalisportlane on Norra laskesuusataja Ole Einar Bjørndalen (95 võitu). Kes oli eelmine rekordiomanik?

5. Siirius on meile nähtava öise tähistaeva eredaim täht, kuid talle pakub konkurentsi ka Veenus. Kuidas aru saada, kumb on kumb?

Vastused:

1. Tarmo Kruusimäe alias Kojamees või Juhan Tiik.

2. Arved Viirlaid.

3. Aleksandra Pahmutova. Album «A tribute to Alexandra Pakhmutova» (2002).

4. Rootsi mäesuusataja Jan Ingemar Stenmark (aastatel 1974–1989 86 võitu).

5. Planeetide valgus ei vilgu.

Seotud lood
    21.10.2017 24.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto