Mälumäng

Küsimused:

1. Täna tähistatakse laias maailmas rahvusvahelist poliomüeliidi vastu võitlemise päeva (World Polio Day). Päeva tähistamise algatas Rotary International. Mis on poliomüeliit?

2. Hollywoodi filmide hulgas on oluline koht biograafilistel filmidel kuulsatest muusikutest. «Nagu noateral» («Walk the Line», režissöör James Mangold, 2005) on film Johnny Cashist, «Amadeus» (režissöör Miloš Forman, 1984) Wolfgang Amadeus Mozartist jne. Kelle elust on filmid «The Music Lovers» (režissöör Henry Kenneth Alfred Ken Russell, 1970) ja «Mis on armastusel sellega pistmist» («What’s Love Got to Do with it?», režissöör Brian Gibson, 1993)?

3. Mõista, mõista, mis see on: «Alt sööb, pealt situb»?

4. Selle riigi kõrgeim, maailmas 40. kohal olev mägi on maailma kõrgeim vallutamata tipp. 1994. aastal keelustati selles riigis kõigi enam kui 6035 meetri kõrguste mägede otsa ronimine, 2003. aastal aga keelati mägironimine üldse. Mis riik?

5. 14. septembril 2017 istutati esimesed tammepuud Tartu tammikusse. Tammed seal tammikus on nummerdatud. Kelle tamm kannab numbrit 1?

Vastused:

1. Lastehalvatus.

2. Vastavalt Pjotr Tšaikovski ja Tina Turner (Anna Mae Bullock).

3. Höövel, ka oherdi.

4. Bhutan, mäeks 7570 meetri kõrgune Gangkhar Puensum.

5. Erich Kõlari. Nr 2 on Helju Valsi ja nr 3 Hans-Voldemar Trassi tamm.

    Tagasi üles