Sisukord
Eesti
Postimees
14.10.2017
Eesti Kuriteosüüdistusega vallajuht vabanes usinalt varast Veronika sai järglase Vürtsijaht läti keeles Elupõlisel õpetajal täitub 70 aastat koos armastatud ajalehega Trammiteel kasvav muru tõmbab autosid magnetina ligi (7) Välismaa Vanaldased juhid hoiavad Jaapanit hirmuhaardes Donaldi nädal Reportaaž: Liikumine Ida-Ukraina vaenupoolte vahel (7) Arvamus Juhtkiri: hääletaja on ära teeninud austuse Malaisia p(r)ohmakas (7) Donaldi nädal Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Edasi 1990. aastal: nädalapersoon: Jevgeni Udovik Lauri Hussar: pole kedagi valida? (22) Suur küsitlus: Postimehe kolumnistid hindavad valimiskampaaniat (4) Võlujänesega võidule Kultuur Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: lihtne on end avalikult lolliks teha Rummus testitakse tulevikku EKI keelekool: ära karda, nimel pole valus! Sport Postimehe videod: Tänaku stiilinäited Saaremaa rallilt Kes võtaks Saaremaa ralli korraldamise enda peale? Vaimu treeninud suusahüppaja läheb olümpiale väga kõrgete eesmärkidega Mart Soidro: kellega võiks Paul Kerest praegustest tippudest võrrelda? (1) Surmasuust võitmatuks kuldmedalistiks (1) VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Tallinn Trammiteel kasvav muru tõmbab autosid magnetina ligi (7) Tarbija Tarbija lühiuudised Spetsialistid aitavad valida: millist sülearvutit vajad sina? AK Juurikas. Jüri Ratas ja tulnukad ründavad Vikerkaar loeb. Prohvet Ervin Mees, kes napsas loodusteadlastelt ökoloogia leiutamise au Katse olla Kremlist punasem (11) Ürgema kindakirjade iidne sära Teater teatri vastu – võidab publik Aja auk. Cornershop kohtub Allen Ginsbergiga Rummus testitakse tulevikku Pärtel Piirimäe: mõttelugu ja mõtlev inimene (10) Hullumeelse projekti tunnistajaks: Postimees käis Prantsusmaal paigas, millest võib saada kõige kuumem punkt Universumis (7) Arter Annika Laats - katkine ja puudulik maailmaparandaja (46) K-popi abil Korea ülikooli (1) Tehnoloogiline rõõm Helsingi olümpiastaadion, meile kõige lähemal asuv olümpiamängude peaareen Kuhu minna Horoskoop Moenädala pärlisadu Filmiarvustus «Palju õnne surmapäevaks»: naljakas õudus Moekuninganna kroonitud! VIDEO! Kõige kuumaverelisem reketimäng Seakõrva Ordu õpetab elama Justin Petrone: metsa seenele (3) VALIMISED: oled sa nänninoolija, gruupi või keegi teine? (1) Pannkook vähese vaevaga Nissan tahab, et uus Leaf oleks enamat kui ainult elektriauto. Kuidas nii? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elupõlisel õpetajal täitub 70 aastat koos armastatud ajalehega

7 min lugemist
Põline Postimehe tellija Nora Toots on lugenud ka stalinistliku sisuga Edasit ja tema teab, mida tasub tänases Eestis üle kõige hinnata – sõnavabadust. FOTO: Margus Ansu

See siin on kummardus Postimehe kõige lojaalsemate lugejate ees. Nende vanahärrade ja -prouade jaoks on Postimees ning vahepealne Edasi olnud aastakümnete jooksul ajalehe sünonüüm, miski, mida nad on alati tellinud ja tellivad ka praegu, pensioni arvelt. Selles väärikas seltskonnas paistab iseäranis silma elupõline õpetaja Nora Toots (87) – kas ja kui palju on meil veel neid, kes tellisidki 1948. aastaks Postimehe, mitte Edasi? Tootsil täitub tänavu Postimehe katkematu tellijana 70 aastat!

Ehkki Postimehe sisu oli 1948. aastal stalinistlik, nimetati ta Edasiks ümber alles sama aasta 1. mail. «Olin nii uhke, et selle nimi oli veel Postimees,» ütleb Toots. «Mäletasin lapsepõlvest, kuidas isa Postimeest luges ja olin õnnelik, et sain tellida samanimelist ajalehte – ehkki sisu oli sootuks teine, oli nimi veel säilinud. Aga üsna ruttu muudeti see ringi.»

Toots on hoolimata oma vanusest praegugi nii aktiivne, et teda on keeruline telefonitsi tabada. Tal on kuus lapselast ja neli lapselapselast. Õpetajaameti pani Toots Tartu kommertsgümnaasiumis maha 81-aastasena, aga veel praegugi aitab pikaajaline Tartu Ülikooli inglise keele dotsent keeltekoolide õpilasi järje peale.

Tellijale Tellijale

Inglise filoloogiat õppisite te Stalini ajal, nagu ma aru saan.

Aastatel 1948–1953. Lõpetasin 1953. aasta kevadel, Stalin suri märtsis. Kui ta suri, siis Moskva muidugi põles, aga meil siin perifeerias itsitati naerda. Mõni ütles, et kuule, nuta ka! Valitsus nõuab!

13.10.2017 16.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto