Sisukord
Maailm
Postimees
16.10.2017
Eesti Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad Viljandi: võrdsete heitluse ühisnimetajaks olid sotsid Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL Valimisnädal tõi kaasa rekordiliselt rikkumisi Pooled saarlased jätsid hääletamata «Mihhail Kõlvart – umnõi tšelovek»* Rakvere kaldub paremale Tartut valitseb edasi Reformierakond Reformierakond tegi Viimsis puhta töö Tallinna valijaid jäid passiivseks Majandus Branson ostis Hyperloop One’i ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat? (1) Välismaa California püüab põlengutele piiri panna Seadusega pahuksis olev Petry tahab luua uue erakonna Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed Austrias on kantsleriks tõusmas 31-aastane Wunderkind (1) Arvamus Taavi Minnik: Šoti iseseisvus on tõenäolisem kui Kataloonia oma (2) Juhtkiri: päikseliselt ja väheaktiivselt Merle Jääger: kolime kõik pilve peale Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub Vahur Kersna: soolikad aurama? Mõtteid Taavi Rõivase skandaalist (31) Kultuur Kitarrivirtuoos vasakus nurgas Suri sõna «ulme» loonud eesti kirjanik (2) «Kui sind kirjanikuna väga palju sõimatakse, siis peab sinus midagi olema» Sport Pettunud Albert: see oli minu viimane Hawaii, rohkem ei jaksa siia tulla Servitil jäi üllatusest puudu 30 minutit Endale sünnipäevakingi teinud Tänak pani terve Saaremaa rõkkama Tartu kaotas Raplas Maria Šarapova 881 päeva karmi ootust ja kannatust Teadus Eesti ja Norra teadlased avastasid Arktikast hiiglasliku seenerikkuse Tartu Valimisheitlus Alatskivil: üks lubas, teine tegi ära Valimiste järel saab maast linn. Mis muutub? Viimasele minutile jäänud teeremont ajab külarahval kopsu üle maksa Raadile hiljuti rajatud asfalditehas osutus ebaseaduslikuks (3) Silma riivavaid isetekkinud kuulutamiskohti jääb linnas üha vähemaks Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal Tartu Hiie kooli tundeline lühilugu Kutsugem ellu akadeemiline pansionaat Lõpp leheföönitamisele! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed

4 min lugemist
USA president Donald Trump. FOTO: Al Drago/RS/MPI/Capital Pictures/SCANPIX

Vaadates USA poliitikat makrotasandilt, üleriiklikke arvamusuuringute põhjal, tunduvad president Donald Trumpi aktsiad üha langevat, kuid mikrotasandilt paistab olukord teissugune. Juba on ka demokraatidest strateegide seas neid, kes peavad tõenäoliseks, et Trump valitakse ametisse tagasi ning ta jääb Ameerika ja maailma poliitika keskmesse veel aastateks.

Tellijale

Arvamusbaromeetrite järgi halveneb Trumpi seis pidevalt. Vaid neljandik ameeriklastest leiab, et riik liigub õigel kursil. Viimase viie kuuga on nii arvajate arv vähenenud kümme protsenti ja eriti nähtavalt vabariiklaste seas: kui juunis pidas 60 protsenti konservatiivse partei poolt hääletanutest presidendi poliitilist suunda õigeks, siis nüüd annab sellele positiivse hinnangu 44 protsenti vabariiklastest.

Ligi kolm neljandikku samale Associated Pressi ja Chicago Ülikooli NORC keskuse äsjasele küsitlusele vastanuist ei pea Trumpi tasakaalukaks ja tugevaks juhiks. Üldplaanis annab 67 protsenti ameeriklastest presidendi tegevusele miinusmärgiga hinnangu.

14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto