Sisukord
Majandus
Tänane leht
16.10.2017
Eesti Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad Viljandi: võrdsete heitluse ühisnimetajaks olid sotsid Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL Valimisnädal tõi kaasa rekordiliselt rikkumisi Pooled saarlased jätsid hääletamata «Mihhail Kõlvart – umnõi tšelovek»* Rakvere kaldub paremale Tartut valitseb edasi Reformierakond Reformierakond tegi Viimsis puhta töö Tallinna valijaid jäid passiivseks Majandus Branson ostis Hyperloop One’i ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat? (1) Välismaa California püüab põlengutele piiri panna Seadusega pahuksis olev Petry tahab luua uue erakonna Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed Austrias on kantsleriks tõusmas 31-aastane Wunderkind (1) Arvamus Taavi Minnik: Šoti iseseisvus on tõenäolisem kui Kataloonia oma (2) Juhtkiri: päikseliselt ja väheaktiivselt Merle Jääger: kolime kõik pilve peale Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub Vahur Kersna: soolikad aurama? Mõtteid Taavi Rõivase skandaalist (31) Kultuur Kitarrivirtuoos vasakus nurgas Suri sõna «ulme» loonud eesti kirjanik (2) «Kui sind kirjanikuna väga palju sõimatakse, siis peab sinus midagi olema» Sport Pettunud Albert: see oli minu viimane Hawaii, rohkem ei jaksa siia tulla Servitil jäi üllatusest puudu 30 minutit Endale sünnipäevakingi teinud Tänak pani terve Saaremaa rõkkama Tartu kaotas Raplas Maria Šarapova 881 päeva karmi ootust ja kannatust Teadus Eesti ja Norra teadlased avastasid Arktikast hiiglasliku seenerikkuse Tartu Valimisheitlus Alatskivil: üks lubas, teine tegi ära Valimiste järel saab maast linn. Mis muutub? Viimasele minutile jäänud teeremont ajab külarahval kopsu üle maksa Raadile hiljuti rajatud asfalditehas osutus ebaseaduslikuks (3) Silma riivavaid isetekkinud kuulutamiskohti jääb linnas üha vähemaks Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal Tartu Hiie kooli tundeline lühilugu Kutsugem ellu akadeemiline pansionaat Lõpp leheföönitamisele! Meelelahutus Koomiks Sudoku

ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat?

5 min lugemist
Eesti on saanud ajavahemikuks 2004-2020 pea 12 miljardit eurot euroraha. FOTO: Pm

Linna ühistranspordi sulgenud üldstreigi, Kataloonia piirkonna tuleviku arutelude ja vastuoluliste Brexiti läbirääkimiste foonil analüüsiti möödunud nädalal Brüsselis senist euroraha kasutust ja räägiti tulevikust. Halbadeks uudisteks peavad end valmis panema põllumehed, kergemalt võivad aga hingata teadus- ja transporditöötajad.

Tellijale Tellijale

«Asjad liiguvad paremuse poole, aga kõigis Euroopa riikides ja piirkondades on veel vaja palju tööd teha,» rääkis nädal aega tagasi Brüsselis pressikonverentsil ajakirjanikele Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika volinik Corina Creţu.

Värskeimat, järjekorras seitsmendat ühtekuuluvuspoliitika aruannet tutvustades märkis volinik, et kuigi ebavõrdsus liidu eri piirkondade vahel on hakanud pärast 2015. aastat taas vähenema, elavad paljud ELi kodanikud endiselt piirkondades, kus SKT on praegu väiksem kui enne viimast majanduskriisi. «Meil on palju ebavõrdsust, ja mitte ainult riikide, vaid ka ühe riigi eri piirkondade vahel,» nentis ta.

14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto