Sisukord
Eesti
Postimees
16.10.2017
Eesti Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad Viljandi: võrdsete heitluse ühisnimetajaks olid sotsid Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL Valimisnädal tõi kaasa rekordiliselt rikkumisi Pooled saarlased jätsid hääletamata «Mihhail Kõlvart – umnõi tšelovek»* Rakvere kaldub paremale Tartut valitseb edasi Reformierakond Reformierakond tegi Viimsis puhta töö Tallinna valijaid jäid passiivseks Majandus Branson ostis Hyperloop One’i ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat? (1) Välismaa California püüab põlengutele piiri panna Seadusega pahuksis olev Petry tahab luua uue erakonna Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed Austrias on kantsleriks tõusmas 31-aastane Wunderkind (1) Arvamus Taavi Minnik: Šoti iseseisvus on tõenäolisem kui Kataloonia oma (2) Juhtkiri: päikseliselt ja väheaktiivselt Merle Jääger: kolime kõik pilve peale Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub Vahur Kersna: soolikad aurama? Mõtteid Taavi Rõivase skandaalist (31) Kultuur Kitarrivirtuoos vasakus nurgas Suri sõna «ulme» loonud eesti kirjanik (2) «Kui sind kirjanikuna väga palju sõimatakse, siis peab sinus midagi olema» Sport Pettunud Albert: see oli minu viimane Hawaii, rohkem ei jaksa siia tulla Servitil jäi üllatusest puudu 30 minutit Endale sünnipäevakingi teinud Tänak pani terve Saaremaa rõkkama Tartu kaotas Raplas Maria Šarapova 881 päeva karmi ootust ja kannatust Teadus Eesti ja Norra teadlased avastasid Arktikast hiiglasliku seenerikkuse Tartu Valimisheitlus Alatskivil: üks lubas, teine tegi ära Valimiste järel saab maast linn. Mis muutub? Viimasele minutile jäänud teeremont ajab külarahval kopsu üle maksa Raadile hiljuti rajatud asfalditehas osutus ebaseaduslikuks (3) Silma riivavaid isetekkinud kuulutamiskohti jääb linnas üha vähemaks Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal Tartu Hiie kooli tundeline lühilugu Kutsugem ellu akadeemiline pansionaat Lõpp leheföönitamisele! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad

1 min lugemist
78aastane Mardo ütles, et seekord läksid tal valimiskabiinis silmad vesiseks ja ta polegi kindel, kas hääl läks ikka sellele kandidaadile, keda ta soovis toetada. Mardo meenutas, et nõukogude ajal oli ta valimisjaoskonnas kohal väga varakult. Ikka kas esimene või teine, sest siis sai mandariine, viinereid ja suhkrut osta. Mardo ei teinud saladust, et suur Järva vald temale ei meeldi, ja ta loodab, et kui elupäevi jagub, siis nelja aasta pärast saab ta jälle Koeru vallavolikogu valida. Mardo mäletas, et ka vanasti oli valdu palju, kuid see polnud kulukas, sest töötajaid oli vähe. FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Tosinast Järvamaa omavalitsusest jäi valimiste järel alles kolm: Paide linn ning Türi ja Järva vald. Paide linnaga ühinesid Paide ja Roosna-Alliku vald ning 11 000 elanikuga omavalitsuses kandideeris viis erakonda: Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Keskerakond, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Lisaks ka valimisliit Suur-Järvamaa.

Tellijale Tellijale

Eile Järva Teatajaga vestelnud kohalike poliitikute meelest moodustavad kõige suurema tõenäosusega Paides võimuliidu IRL, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Väidetavalt on kolmik kokku leppinud, et see, kelle toetus on kõige suurem, saab linnapeakoha.

Samas pole välistatud, et Reformierakond, EKRE ja valimisliit võivad plaani segi lüüa, kui linnapeakohta pakutakse kolmikust sellele, kes kogus teistest vähem hääli. Türi vald pani leivad ühte kappi Väätsa ja Käru vallaga. Nagu Paideski, kandideeris seal viis erakonda ja valimisliit Suur-Järvamaa.

14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto